Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zakladateľ kryptomeny ICP predstavil zvláštny plán na ukončenie vojny na Ukrajine

Článok

ukrajina
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ spoločnosti Dfinity, ktorá vytvorila kryptomenu Internet Computer (ICP) predstavil plán, ktorý by podľa jeho názoru mohol využiť príležitosti, ktoré ponúkajú kryptomeny, na ukončenie vojny na Ukrajine.

Dominic Williams najprv vysvetlil, že bežní Rusi majú v súčasnosti veľký problém dostať sa k pravdivým informáciám, pretože v Rusku panuje prísna cenzúra a všetky nezávislé média už ukončili svoju činnosť. Obmedzenia sa týkajú aj prístupu k internetu a sociálnym sieťam. Rusi sa napríklad už nemôžu dostať ani na Facebook či Instagram.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Williams sa domnieva, že cesta k ukončeniu bojov na Ukrajine vedie práve cez verejnú mienku v Rusku, ktorú je potrebné zmeniť. Inak povedané jeho cieľom je ukázať Rusom necenzurovaným spôsobom, čo sa na Ukrajine naozaj deje. ,,Nemali by sme príliš dúfať, že samotné sankcie obrátia ruské obyvateľstvo proti jeho vodcom, pretože tí kontrolujú média, ktoré poslušne pumpujú starostlivo pripravenú propagandu a nepravdivé informácie,” tvrdí.

Zakladateľ Dfinity za týmto účelom predstavil kryptomenový projekt v hodnote 250 miliónov dolárov, ktorý podľa jeho názoru využitím blockchainovej technológie a inteligentných zmlúv (smart kontraktov) môže motivovať Rusov pozrieť si skutočnú pravdu o vojne.

Williams opisuje riešenie ako smart kontrakt, ktorý dokáže identifikovať človeka pripájajúceho sa z Ruska a zároveň zamedziť tomu, aby sa prihlásil viackrát. Po overení totožnosti pomocou smart kontraktu mu má byť streamované video, ktoré hovorí pravdu o vývoji vojny na Ukrajine a o ruskej agresii. Video si musí účastník pozrieť celé a keď tak spraví, mal by za to dostať odmenu v bitcoinoch alebo kryptomene Ethereum.

Williams tiež uviedol, že odmenou pre diváka z Ruska bude 50 dolárov (v kryptomenách). Teoreticky by tak mohol prilákať okolo 5 miliónov občanov ruskej federácie, čo by vraj mohlo stačiť na ovplyvnenie verejnej mienky.

Nápad zakladateľa Dfinity však čelí kritike. Mnohí upozorňujú, že plán je až príliš naivný a skôr sa javí ako snaha Williamsa urobiť si vlastné PR. Nápad sa napríklad spolieha na to, že internet zostane naďalej online a necenzúrovaný zo strany ruskej vlády, čo vôbec nie je isté, pretože o cenzúre internetu, alebo dokonca o ruskom odpojení sa od globálneho internetu, sa aktuálne výrazne diskutuje.

,,Neexistuje žiadny spôsob, aby táto myšlienka mala reálnu šancu ovplyvniť verejnú mienku v Rusku. Vyzerá to len ako lacný PR pokus, ktorý sa v konečnom dôsledku snaží vyťažiť zo situácie tým, že naskočí do rozbehnutého vlaku populárnej mienky a zvýši tým svoju viditeľnosť,“ skritizoval Williamsov projekt užívateľ Omega.ic3, ktorého citoval portál Cointelegraph.

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.