Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Zakladateľ kryptomeny Ethereum prezradil, z čoho má v prípade kryptomien obavy

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin sa tento mesiac ocitol na titulnej strane prestížneho maratónu Time Magazine. Rozhovor s rusko-kanadským programátorom a podnikateľom sa venoval aj téme negatívnych faktorov, ktoré so sebou kryptomeny prinášajú.

Vitalik Buterin poskytol Time Magazin vyše 80-minútový rozhovor, v ktorom sa rozoberali viaceré zaujímavé témy spojené s digitálnymi aktívami. Zaujala však najmä pasáž, v ktorej Vitalik poukázal na „negatívny potenciál kryptomien“, ak budú nesprávne implementované.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zakladateľ Ethereum k tomu povedal, že najväčšie obavy má z príliš horlivých investorov, ktorí veľakrát nevedia, čo robia, z vysokých transakčných poplatkov a tiež z verejných prejavov ľudí, ktorí rýchlo zbohatli na kryptomenách obchodovaním s nimi alebo s nezameniteľnými tokenmi (NFT).

Buterin tým zrejme chcel naznačiť, že v prípade kryptomien a decentralizovaných riešení ide aj o viac, než len o špekulácie a o nástroj ako rýchlo zbohatnúť. Tieto faktory, ktoré zmienil, tak robia kryptomenám skôr zlú než dobrú reklamu.

Vitalik, ktorý vkladá veľké nádeje do kryptomeny Ethereum, napríklad priznal, že jeho vízia rovnostárskej digitálnej ekonomiky je ohrozená pre „hanebných hercov, ktorí idú len po chamtivosti“ a dodal: ,,Ak neuplatníme náš hlas, budú sa budovať len vecí, ktoré budú okamžite ziskové.“

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.