Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Výkonnosť kryptomenových fondov prekonala rok 2020. V závere roka však krvácali

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Coinshares s odmlkou dvoch týždňov zverejnila report týkajúci sa úspešnosti najväčších kryptomenových fondov. Vyplýva z neho, že rok 2021 bol pre ne veľmi úspešný, hoci v jeho závere došlo k trom týždňom, v priebehu ktorých ich bilancia mierne klesla.

Spoločnosť Coinshares v priebehu roka 2021 tradične v úvode týždňa informovala o úspešnosti najväčších kryptomenových fondov Grayscale, Coinshares XBT, Coinshares Physical, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a ProShares. Minulý sviatočný týždeň bol výnimkou, avšak potrebné dáta prezradila vo včerajšej novoročnej publikácii.

Záver roka 2021 bol negatívny

Pokiaľ ide o uplynulý pracovný týždeň, došlo v ňom k odlivu kapitálu z fondov v hodnote 32 miliónov dolárov. Zaujímavé je, že najväčší podiel na tom mali predaje súvisiace s kryptomenou Ethereum, u ktorej svieti záporné znamienko mínus 61,3 milióna dolárov. V mínuse skončil aj “kôš rôznych digitálnych aktív“ (-$17.2m). Ostatné kryptomeny skončili v plusoch, pričom najväčší záujem bol o Binance Coin (+$20 miliónov) a Bitcoin (+$7,5mil.).

Ako bolo zmienené už v úvode článku, išlo o tretí pracovný týždeň v rade, v ktorom došlo u týchto fondov k prevažujúcemu odlivu financií – dokopy predstavoval sumu 260 miliónov dolárov (0.4% celkovej hodnoty viazanej ku kryptofondom). Predtým sme sledovali dlhých 17 kladných týždňov v znamení prílivov.

Obrátenie tohto trendu môže naznačovať, že inštitúcie v závere roku prejavili obavy o budúci vývoj cien kryptomien vzhľadom na viaceré negatívne fundamenty súvisiace so situáciou na akciových trhoch (vplyv inflácie, koronavírusu, geopolitika). Raoul Pal z firmy Real Vision však naznačil, že pokles cien mohol jednoducho súvisieť so snahou inštitúcii v závere roka realizovať zisky, pričom tento proces by mal v januári skončiť.

Úspešnejšie než v roku 2020

V konečnom zúčtovaní skončili kryptofondy lepšie než v roku 2020. Inštitúcie do nich naliali celkovo 9,3 miliardy dolárov, čo je nárast o 36% oproti roku 2020. Ten však bol zas omnoho úspešnejší než rok 2019 (nárast až o 806%). Zjavne pomalší rast tempa môže naznačovať, že kryptopriemysel postupne dozrieva.

Celková hodnota uzamknutá v kryptofondoch je aktuálne na úrovní približne 62 miliárd dolárov. Suverénne najväčší podiel má Bitcoin s 39,7 miliardami USD. Nasleduje Ethereum so 16,6 miliardami USD. V Ďalšom poradí nájdete Binance Coin, Litecoin, Solana, Polkadot, Cardano, Tron XRP.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.