Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Všetky oči na Miami. Čím nás ešte prekvapí konferencia Bitcoin 2021?

Článok

Miami
Pixabay.com

V týchto dňoch sa výrazná pozornosť kryptomenovej komunity sústredí na americkú metropolu Miami, kde sa koná konferencia Bitcoin 2021. V úvodný deň starosta slnečného mesta Francis Suarez priznal, že je už dlhšiu dobu bitocoinovým investorom.

Francis Suarez, ktorý sa už viackrát nechal počuť, že chce z Miami vybudovať “hlavné svetové mesto kryptomien” v rozhovore pre CNBC priznal, že do BitcoinuEthereum investoval prakticky okamžite po tom, ako v úvode marca 2021 americký senát schválil ďalší stimulačný balík na podporu americkej ekonomiky v hodnote 1,9 bilióna amerických dolárov. Jeho súčasťou bolo prerozdelenie 1400 dolárov takmer každému jednému dospelému Američanovi.

Schválenie tohto zákona Francisovi Suarezovi potvrdilo, že americký dolár sa nevyhne strate svojej hodnoty. ,,V tom okamihu som vedel, že inflácia je už nevyhnutnou vecou a že musím nájsť istý druh zaistenia/hedžu” priznal. Surarez sa následne osobne stretol s viacerými predstaviteľmi kryptosektora. Okrem iného mal osobné stretnutia so Samom Bankmanom Friedom (burza FTX a blízke vzťahy s projektom Solana), Michaelom Saylorom (Microstrategy) či bratmi Winklevossovcami (burza Gemini).

Suraz popri tom priznal, že ešte nevyužil súčasný prepad ceny Bitcoinu, aby využil príležitosť lacnejšie dokúpiť ďalšie “satoshis”, no uviedol, že sa na to chystá. ,,Ešte som ten dip nekúpil, ale plánujem to. Bol som teraz dosť zaneprázdnený, pracoval som príliš veľa,” argumentoval.

Miami sa stáva hlavným mestom kryptomien

Starosta Miami sa snaží  podnikať patričné kroky smerujúce  k tomu, aby sa populárne americké letovisko stalo domovom pre kryptomenové startupy a aby sa využívanie digitálnych aktív stalo pre obyvateľov tohto mesta bežnou vecou.

Okrem iného avizoval plán, aby mesto kúpilo bitcoiny do svojej pokladne, či presadzuje nariadenia, ktoré umožnia mestským zamestnancom byť platení aj formou kryptomien.

Investičný fond či príchod Blockchain.com

V úvode tohto týždňa bola uverejnená informácia o spustení investičného fondu v hodnote 25 miliónov dolárov firmou Bordless Capital. Tá chce touto sumou podporiť začínajúce kryptostartupy so sídlom v tomto meste. Zaujímavé je, že systém bude postavený na blockchaine decentralizovanej kryptomeny Algorand.

Druhou lastovičkou je príchod spoločnosti Blockchain.com, ktorá prevádzkuje známu kryptozmenáreň a peňaženku. Tá údajne presunie svoje hlavné americké sídlo z New Yorku práve do Miami, kde prijme 300 nových zamestnancov. Tí sa môžu tešiť na full-time job s ročným platom v rozmedzí od 80 000 do 140 000 dolárov. Deň pred začiatkom konferencie to potvrdil po boku Suareza CEO tejto firmy Peter Smith.

Konferencia Bitcoin 2021

Pre pandémiu koronavírusu sa mnohé minuloročné aj tohtoročné krypto konferencie uskutočňovali len online formu. To však neplatí o Bitcoin Conference 2021, ktorá zažije v Miami prílev mnohých kryptonadšencov. Podujatie, ktoré odštartovalo vo štvrtok a bude pokračovať aj cez víkend, očakáva návštevnosť presahujúcu počet 50 000 ľudí. Zúčastniť sa ho majú poprední predstavitelia rôznych kryptostartupov, ale aj členovia Kongresu, viaceré celebrity či generálni riaditelia mnohých firiem, ktoré sa môžu stať potenciálnymi novými investormi od digitálnych aktív. Medzi dôležité témy konferencie bude patriť aj envirootázka ťažby Bitcoinu či možné budúce reguácie.

Účasť okrem iných potvrdili Michael Salylor z Microstrategy, Jack Dorsey (Twitter s Square), Michael Novogratz (Galaxy Digital), Anthony Pompliano (The Pomp) či bratia Winklevossovci stojaci za burzou Gemini. Z radov politikov sa konferencie zúčastnia Cynthia Lummisova, Chris Giancarlo či Brian Brooks.

Zdroje: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne