Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Víťaz 4. parachain aukcie je známy, začína posledná 5. aukcia – Toto je najväčší favorit

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Od prvej parachain aukcie na sieti Kusama ubehol už mesiac. Aktuálne sa dokončila už v poradí štvrtá verejná parachain aukcia, ktorej víťaz je známy. Pred nami je na teraz posledná piata aukcia, po ktorej bude chvíľu prestávka.

Víťazom Phala Network (Khala)

Na začiatku štvrtej aukcie boli dvaja vyrovnaní favoriti, v priebehu aukcie však Phala Network, ktorá na Kusame funguje ako Khala, získala obrovský náskok vďaka niekoľkým veľrybám, ktoré nárazovo delegovali asi 30 000 KSM. Toto vedenie si Phala dokázala udržať až do konca a bola odmenená víťazstvom a začlenením do siete Kusama ako parachain.

Užívatelia, ktorí cez crowdloan podporili Phala Network, dostali odmenu priemerne na 1 delegovaný KSM až 150 PHA tokenov. Samotná hodnota PHA stúpla hneď po oznámení výhry asi o 15%. Pred pár dňami sme vám priniesli návod, ako sa zúčastniť crowdloan akcie Phala Network.

https://twitter.com/PhalaNetwork/status/1414884035067727872

Posledná, piata aukcia

Celkovo bude parachain aukcií približne 100, aktuálne však prebehne prvých 5 aukcií a následne bude nejaká doba „ticha“ na testovanie siete a toho, ako fungujú ostré parachainy. Približne o 2 mesiace by mohli začať aj ostré parachain aukcie na sieti Polkadot. Presný termín však zatiaľ stanovený nebol.

Vzhľadom na fakt, že na nejakú dobu je v hre už len jeden slot, môžeme očakávať väčšie burcovanie samotných projektov, aby vyzbierali čo najviac KSM cez crowdloan a zabezpečili si tak dočasne posledný piaty slot.

Najväčší favorit je však už zrejmý. Odhaľujú to najnovšie štatistiky parachain aukcií. Bifrost má dosť veľký náskok, a je skôr nepravdepodobné, že ho PolkaSmith alebo Basilisk dobehnú. Ak však do aukcií vstúpia veľryby, stať sa môže hocičo.

Bifrost

Bifrost je projekt, ktorý je navrhnutý na podporu ekosystému PoS, ktorý zahŕňa staking a likviditu. Funguje ako sprostredkujúci protokol, ktorý spája stakingové a aplikačné vrstvy a podporuje ich interakciu pri poskytovaní služieb PoS, ako aj samotné odmeny za staking.

Prostredníctvom Bifrostu môžu používatelia zameniť svoje tokeny PoS za Bifrost vToken. Každý token PoS reprezentovaný vTokenom je prostredníctvom protokolu prepojený so sieťou Polkadot. To umožňuje Bifrostu implementovať cross-chain interoperabilitu, ktorá spája protokol s inými reťazcami PoS.

Možností, ako môžu používatelia zarábať na svojich krypto aktívach, pribúda každý deň. Bifrost ukázal, že inovácie v oblasti ťažby likvidity sa neobmedzujú iba na smart kontrakty, ktoré boli v poslednej dobe popularizované hlavne na sieti Ethereum a Binance Smart Chain (Návod na farming kryptomien nájdete na tomto odkaze). Podobne ako Phala Network, aj Bifrost je pomerne technický a zložitý projekt, ktorý môže byť v budúcnosti veľmi úspešný. Výhra piateho slotu by mu v tomto ťažení určite len pomohla.

Pokiaľ sa chcete zúčastniť crowdloan aukcie aj u tohto pravdepodobného víťaza, návod je nasledovný:

  • Kliknite na TENTO LINK (obsahuje referral, ktorý vám pridá 5,5% bonus). Otvorí sa vám web, ktorý vidíte nižšie.

 

  • V pravo hore kliknite na Connect wallet, následne si budete musieť vytvoriť Polkadot.js rozšírenie do Firefox alebo Chrome. Až si vytvoríte toto rozšírenie, v pravo hore kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoríte si novú peňaženku.
  • Keď máte vytvorenú peňaženku, choďte v tomto rozšírení do nastavení a prepnite sieť na Kusama Relay Chain. To vám zmení adresu. Detaily vidíte na obrázku nižšie. V tomto momente už vám len ostáva ísť do vašej peňaženky/burzy, kde máte KSM a pošlete ich na túto adresu.

  • Po prevedení KSM na túto peňaženku len refreshnete web Bifrost a na ľavej strane kliknete „MINT“ a vyberiete koľko KSM chcete delegovať. Následne vykonáte prevod a hotovo, za pár sekúnd sa vám pripíšu delegované KSM a rovnako aj bonus.
  • Bonus za každý 1 KSM predstavuje 22 BNC
  • Aukcia končí 20.7.  o [9:00] GMT, v prípade výhry budú delegované KSM uzamknuté v sieti 48 týždňov a za tento čas sa budú cez staking úročiť

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.