Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vieme komu poskytol Goldman Sachs prvú pôžičku zaistenú bitcoinami

Článok

goldman sachs
Zdroj: Unsplash.com

Bankový Wall Street gigant Gigant Goldman Sachs minulý týždeň ponúkol historicky prvú pôžičku, ktorá bola krytá bitcoinami, no v tom čase nemedializoval, ktorej firme ju poskytol.  Ako sme sa dozvedeli v utorok napokon išlo o americkú kryptomenovú burzu Coinbase, ktorej akcie sú obchodovane na NASDAQ.

O skutočnosti, že Goldman Sachs, investičná banka, ktorá spravuje kapitál okolo 2,5 biliónov dolárov, poskytla pôžičku krytu bitcoinami práve spoločnosti Coinbase, informoval v utorok Bloomberg.

,,Spolupráca Coinbase s Goldman Sachs je prvým krokom k uznaniu kryptomien ako kolaterálu. Tento krok prehlbuje most medzi fiatovou a kryptomenovou ekonomikou,“ komentoval pôžičku Brett Tejpaul, šéf inštitucionálneho oddelenia americkej kryptoburzy.

Hodnota pôžičky v dolárovom vyjadrení nebola zverejnená, no bola zabezpečená 4 487 BTC v držbe Coinbase, ktorých dnešná hodnota je približne 170 miliónov dolárov. Pôžička obsahuje 24-hodinové riadenie rizika a vyžaduje, aby Coinbase doplnila svoj BTC kolaterál, ak by cena BTC klesla príliš nízko.

Pôžičky kryté bitcoinami alebo inými kryptomenami sú vo svete decentralizovaných financií (DeFi) pomerne bežné, no vo svete tradičného finančníctva sú skôr kuriozitou alebo ojedinelou záležitosťou. Skutočnosť, že bankový gigant Goldman Sachs poskytol takúto pôžičku je preto významným míľnikom.

,,Táto pôžička demonštruje ochotu inštitúcii využívať nové nástroje so starými technikami. Je oveľa pravdepodobnejšie, že Goldman Sachs vidí veľký dopyt po tomto type transakcii a len testuje vodu predtým, ako okolo toho urobí väčší rozruch,“ komentovala novinku spoločnosť Arca.

Správu o spolupráci Goldman Sachs s Coinbase komentoval aj bitcoinový podcaster Preston Pych, ktorý uviedol stručne, no výstižne: ,,Niet divu, že SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzu) najíma nových ľudí.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.