Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší míľnik bitcoinu na Wall Street – Goldman Sachs poskytla pôžičku krytú BTC

Článok

goldman sachs bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Americký bankový gigant Goldman Sachs prvýkrát v histórii poskytol pôžičku, ktorá bola krytá bitcoinami. Ide o ďalší významný krok vpred pre inštitucionálne prijatie kryptomien na Wall Street.

Hovorca Goldman Sachs v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že nadnárodná investičná banka požičala hotovosť zaistenú bitcoinami vlastnenými dlžníkom. Dodala, že obchod bol zaujímavý pre Goldman Sachs najmä jeho štruktúrou a 24-hodinovým riadením rizík.

Cointelegraph vysvetľuje, že pôžička tohto typu umožňuje držiteľovi bitcoinu požičia si fiatovú menu (napríklad doláre) s tým, že bitcoiny použije ako kolaterál (bude nimi ručiť). Volatilita bitcoinu však môže spôsobiť, že táto pôžička bude riskantná – ak by totiž cena BTC výrazne klesla, môže byť po dlžníkovi požadované, aby zvýšil svoje zaistenie, inak riskuje, že dôjde k likvidácií jeho pozície.

https://twitter.com/APompliano/status/1519831270997561344

Tento spôsob požičania si kapitálu je stále relatívne nový, no nie úplne nepoužívaný. Napríklad firma Macrostrategy, ktorá je dcérou bitcoinoveho giganta Microstrategy, si nedávno požičala 205 miliónov dolárov na kúpu bitcoinov od banky Silvergate Bank, pričom táto pôžička bola rovnako tak zabezpečená bitcoinovým kolaterálom. Skutočnosť, že pôžičku tohto typu poskytla už aj Goldman Sachs však posúva adopciu tohto spôsobu využitia bitcoinu opäť na nový level.

Goldman Sachs sa stáva v sektore kryptomien výrazne proaktívnou bankou. Len minulý mesiac v spolupráci s kryptoinvestičnou firmou Galaxy Digital miliardára Michaela Novograzza urobila svoju prvú mimoburzovú (OTC) transakciu.

Z amerického inštitucionálneho sektora zaujala tento týždeň aj správa o spustení prvého crypto-related ETF najväčšieho správcovského giganta na svete BlackRock. Písali sme o tom v tomto článku.

Najväčší správcovský gigant na svete vstupuje do trhu s kryptomenami – vydáva prvé crypto-ETF

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.