Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najväčší správcovský gigant na svete vstupuje do trhu s kryptomenami – vydáva prvé crypto-ETF

Článok

mesto
Zdroj: Unsplash.com

Najväčší správcovský gigant na svete, americká spoločnosť BlackRock, ktorá spravuje kapitál v hodnote približne 10 biliónov dolárov, pridala do svojho produktového radu prvé ETF zamerané na kryptomeny.

iShares Blockchain and Tech ETF (IBLC) je ETF, ktoré nie je priamo kryté podkladovými kryptomenami (na taký typ ETF ešte americká komisia SEC nedala súhlas), ale len sleduje výkonnosť medzinárodných spoločnosti, ktoré podnikajú v sektore kryptomien.

ETF v hodnote 4,7 milióna dolárov sa skladá z 41 samostatných podielov, pričom najväčším samostatným podielom disponuje kryptoburza Coinbase, ktora tvorí 11,45% celého fondu. V tesnom závese za ňou sú veľkí bitcoinoví ťažiari Marathon Digital holdings s 11,19% a Riot Blockchain Inc. s 10,41% podielom. ETF má taktiež voľnú 9,15% hotovostnú pozíciu, čo znamená, že do portfólia fondu môžu byť pridané ešte ďalšie spoločnosti.

BlackRock v oznámení naznačil, že je v prípade kryptopriemyslu býčí, no uviedol, že kým väčšina firiem sústredí pozornosť na cenu a volatilitu kryptomien, skutočná hodnota blockchainu podľa neho ešte nebola plne odhalená a realizovaná. ,,Veríme, že širšia príležitosť – využitie technológie blockchain pre platby, zmluvy a spotrebu vo všeobecnosti ešte nebola ocenená,“ uviedla firma, ktorej CEO je Larry Fink. Ten mal v minulosti niekoľko striedavých názorov na Bitcoin od jeho pochvaly, až po kritiku. Počas bitcoinovej konferencie Bitcoin 2022 v Miami sa však stal terčom kritiky kontroverzného spoluzakladateľa PayPal Petra Thiela, ktorý ho po boku Warrena Buffetta označil za hlavného nepriateľa bitcoinu.

ETF na kryptomeny sú v USA mimoriadne žiadané, no Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zatiaľ neudelila súhlas na spotové ETF na Bitcoin. Nedávny prieskum Nasdaq odhalil, že finanční poradcovia, ktorí spolu spravujú kapitál okolo 26 biliónov dolárov, by veľmi radi investovali práve do spotového ETF na kryptomeny, ak by existovalo – uviedlo to až 72% z 500 opýtaných respondentov tejto solventnej skupiny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.