Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Vidíme odlivy ETH z búrz – začínajú byť investori v prípade kryptomeny Ethereum obzvlášť býčí?

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Vyzerá to tak, že v prípade kryptomeny Ethereum (ETH) rastie počet optimistických investorov. Podľa dát onchain analytickej platformy Glassnode totiž od úvodu roka odišli z búrz mince ETH v hodnote takmer 1,61 miliardy dolárov, čím sa ich zostatok na burzách dostal na najnižšie úrovne od septembra 2018.

Glassnode uvádza, že z búrz odišlo od úvodu roka približne 550 000 ETH, čím sa zostatok na burzách dostal na úroveň okolo 21 700 000 ETH. Ide o výrazný pokles v porovnaní s doterajším maximom 31 680 000 ETH v júni 2020.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zaujímavé taktiež je, že viac než 30% ETH, ktoré tento rok odišli z búrz, z nich odišlo v priebehu posledných zhruba 10 dní. 15. marca napríklad došlo k odlivu až 180 000 ETH. IntoTheBlock dopĺňa, že v minulom týždni odišli z búrz Ethery v hodnote niečo málo cez 500 miliónov dolárov.

Odlivy mincí z búrz, či už ide o Bitcoin, Ethereum alebo inú kryptomenu, sú vyhodnocované ako pozitívny fundament. Znamená to totiž, že majiteľ týchto mincí nie je pripravený na ich predaj, ale chce s nimi narábať inak – či už ich bezpečnejším držaním na súkromnej peňaženke, alebo v prípade ETH ich môže použiť napríklad aj v rámci DeFi sektora.

Najpravdepodobnejším dôvodom súčasných odlivov ETH z búrz je špekulácia na potenciálny výrazný rast ceny tejto kryptomeny po jej prechode na Proof of Stake konsenzus, ktorý by sa mal udiať tento rok s tým, že optimistické vyhliadky hovoria už o lete. Po prechode PoS bude možné mince ETH stakovať, teda úročiť, čo investorom ETH vytvorí príležitosť množiť ich mince.

Platforma IntoTheBlock upozornila, že do poolu „stETH Liquid stakin” bolo minulý týždeň presunutých asi 190 000 ETH. Ide o non-custodial staking službu, ktorá používateľom umožňuje stakovať ETH aj v súčasnosti ešte pred kompletným prechodom Ethereum na Proof of Stake konsenzus a tiež bez toho, aby museli vlastniť aspoň 32 ETH, čo je podmienka pre staking na Ethereum 2.0 Beacon chain. Pri stakingu skrz Lido ostane užívateľovi ako ekvivalent tokenizovaná verzia ich ETH v podobe tokenu stETH.

Optimizmus s prechodom na Proof of Stake sa zvýšil aj úspešným spustením testnetu Kiln, ktorý je posledným veľkým testnetom Ethereum pred ostrým prechodom na PoS. Kiln najprv bežal na konsenze Proof of Work, no minulý týždeň absolvoval úspešný merge s PoS.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.