Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Viacerí analytici vysvetľujú, prečo očakávajú možný breakout smerom hore

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už vyše mesiaca sa Bitcoin pohybuje nad úrovňou 30 000 dolárov, pričom ju už niekoľko krát otestoval. Nastalo akési hluché obdobie, no podľa viacerých analytikov by mohol byť breakout smerom hore veľmi blízko. V článku si vysvetlíme prečo.

Stablecoiny vo veľkom prúdia na burzy

Prvým dôležitým náznakom je to, že na burzy v poslednej dobe prúdi veľké množstvo stablecoinov, pričom ich množstvo sa takmer vyrovnalo hodnotám, ktoré sme zaznamenali pri oznámení Tesly o nákupe BTC. Na tento fakt poukázala Molly, vedúca marketingu v HashKey Hub. Tá zdieľala na svojom twitteri práve túto  štatistiku o príleve stablecoinov na burzy, ktorá by mohla znamenať svetlejšie vyhliadky. Na grafe nižšie môžete vidieť samotnú štatistiku, ktorú zdieľala na svojom twitteri (tweet bol však medzi časom zmazaný).

Pozrite si aj: Záujem o Cardano významne rastie – pribudlo cez 50 000 nových staking adries

Prílev stablecoinov na burzy, zdroj: Glassnode

Zvyčajne sa stablecoiny posielajú na burzy v momente, keď sa dotyční investori chystajú nakupovať. V poslednej dobe sa však takéto pohyby môžu využívať zámerne ako manipulácia veľkých hráčov, preto treba byť opatrný.

Nicholas Merten: Fear & Greed naznačuje možný breakout

Analytik Nicholas Merten sa zameriava na dobre známy Fear and Greed Index, ktorý odzrkadľuje aktuálnu náladu na trhu pomocou rôznych zdrojov údajov, ako sú sociálne médiá, trendy a prieskumy Google. Merten zdôrazňuje, že keď tento index vykazuje maximálny optimizmus a eufóriu, je zvyčajne vhodný čas na predaj. Naopak, keď index vykazuje maximálny strach a neistotu, ako je to aj teraz, je to obvykle vynikajúca nákupná príležitosť.

„Keď majú ľudia vo všeobecnosti strach, my sme chamtiví. A keď je celý trh chamtivý, my máme strach a predávame. Chceme predávať v momente, kedy na trhu vládne eufória a každému je jedno za akú cenu nakupuje, pretože si nechce nechať ujsť možnú príležitosť. „

Nižšie môžete vidieť samotný Fear & Greed Index, ktorý sa drží už vyše mesiaca na hodnotách okolo 20, čo je veľmi nízko. Podľa Mertena, čím dlhšie sme v takejto zóne, tým pravdepodobnejší je breakout smerom hore.

Pozrite si aj: 5 tipov od Binance, ako zlepšiť úspešnosť na Binance Futures

Zdroj: Alternative.me

John Bollinger: Dno je na 30 000 USD

K aktuálnej téme sa vyjadril aj samotný tvorca technického indikátora Bollinger Bands, John Bollinger. V nedávnom interview povedal, že podľa neho, minimálne z krátkodobého hľadiska, sme našli dno na hodnote 30 000 dolárov, a je nepravdepodobné, že prepadneme ešte nižšie.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Uponly, Dialyhodl, Cryptopotato

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne