Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľkí investori idú po Solana a Cardano. Toto sú čerstvé dáta kryptofondov

Článok

Peniaze
Pixabay.com

Spoločnosť CoinShares tradične v pondelok zverejnila výsledky veľkých kryptomenových fondov za uplynulý týždeň. Vyplýva z nich, že medzi inštitucionálnymi investormi sa zvýšil záujem o altcoiny – obzvlášť o projekty Solana (SOL) a Cardano (ADA).

CoinShares vždy v úvode týždňa zverejňuje výsledky o prílivoch a odlivoch kapitálu v rámci najväčších a najznámejších kryptomenových fondov, teda Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Issuance a Bitwise. Z najnovšieho reportu vyplýva, že sa do nich za uplynulý týždeň nalial kapitál v hodnote 21,3 milióna dolárov, čím sa prerušila séria šiestich týždňov v rade, kedy fondy zaznamenali negatívnu bilanciu (viac $ z nich odišlo, než do nich prišlo).

Dominovali altcoiny Solana a Cardano

Z nového reportu zároveň vyplýva, že investori naliali cez tieto fondy najviac kapitálu do kryptomeny Solana (7,1 milióna dolárov), po ktorej nasledovala kryptomena Cardano (6.4 milióna dolárov). To ladí aj s výkonmi týchto kryptomien na samotnom trhu, keďže v čase písania tohto článku je Cardano za uplynulých sedem dní v pluse vyše 35% a Solana je v pluse vyše 11% (Solana však zaznamenala ešte prudký rast v predošlých týždňoch, pozn.red.).

Na treťom mieste záujmu skončilo Ethereum s prílivom kapitálu v hodnote 3,2 milióna USD. Nasledovali Litecoin (1,8 mil.), Polkadot (1.1 mil.) a XRP (1 mil.). Bitcoin, ktorý sa v nedeľu prvýkrát od mája 2021 dostal nad cenu 50 000 USD, však skončil opäť prekvapujúco v červených číslach. Investori z fondov naň viazaných vybrali v celkovej bilancii 2,8 milióna dolárov.

Zhrnutie

Prvýkrát po šiestich týždňoch a zároveň len tretíkrát za posledných 13 týždňov skončili sledované kryptofondy v týždňovej bilancii v čiernych číslach. Pre potvrdenie zlepšujúceho sa sentimentu by preto bolo ideálne, keby sme “čiernych” týždňov videli viac v rade.

Nutné je zdôrazniť, že do týchto fondov sa nalialo od úvodu roka viac než 5,7 miliardy dolárov (z toho 4,1 miliardy do BTC). Prílivy či odlivy v miliónoch dolárov na týždennej báze sú teda zanedbateľné v porovnaní s tým, čo zažívali tieto fondy najmä v úvodných dvoch mesiacoch tohto roka, kedy do nich každý týždeň prúdili stovky miliónov USD.

Aktuálne čísla teda možno hodnotiť najmä tak, že investori využívajúci tieto nástroje na investíciu do kryptomien sú stále vo fáze vyčkávania a váhania – a to obzvlášť ak ide o Bitcoin.

Zdroj: medium.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.