Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľkí investori idú po Solana a Cardano. Toto sú čerstvé dáta kryptofondov

Článok

Peniaze
Pixabay.com

Spoločnosť CoinShares tradične v pondelok zverejnila výsledky veľkých kryptomenových fondov za uplynulý týždeň. Vyplýva z nich, že medzi inštitucionálnymi investormi sa zvýšil záujem o altcoiny – obzvlášť o projekty Solana (SOL) a Cardano (ADA).

CoinShares vždy v úvode týždňa zverejňuje výsledky o prílivoch a odlivoch kapitálu v rámci najväčších a najznámejších kryptomenových fondov, teda Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Issuance a Bitwise. Z najnovšieho reportu vyplýva, že sa do nich za uplynulý týždeň nalial kapitál v hodnote 21,3 milióna dolárov, čím sa prerušila séria šiestich týždňov v rade, kedy fondy zaznamenali negatívnu bilanciu (viac $ z nich odišlo, než do nich prišlo).

Dominovali altcoiny Solana a Cardano

Z nového reportu zároveň vyplýva, že investori naliali cez tieto fondy najviac kapitálu do kryptomeny Solana (7,1 milióna dolárov), po ktorej nasledovala kryptomena Cardano (6.4 milióna dolárov). To ladí aj s výkonmi týchto kryptomien na samotnom trhu, keďže v čase písania tohto článku je Cardano za uplynulých sedem dní v pluse vyše 35% a Solana je v pluse vyše 11% (Solana však zaznamenala ešte prudký rast v predošlých týždňoch, pozn.red.).

Na treťom mieste záujmu skončilo Ethereum s prílivom kapitálu v hodnote 3,2 milióna USD. Nasledovali Litecoin (1,8 mil.), Polkadot (1.1 mil.) a XRP (1 mil.). Bitcoin, ktorý sa v nedeľu prvýkrát od mája 2021 dostal nad cenu 50 000 USD, však skončil opäť prekvapujúco v červených číslach. Investori z fondov naň viazaných vybrali v celkovej bilancii 2,8 milióna dolárov.

Zhrnutie

Prvýkrát po šiestich týždňoch a zároveň len tretíkrát za posledných 13 týždňov skončili sledované kryptofondy v týždňovej bilancii v čiernych číslach. Pre potvrdenie zlepšujúceho sa sentimentu by preto bolo ideálne, keby sme “čiernych” týždňov videli viac v rade.

Nutné je zdôrazniť, že do týchto fondov sa nalialo od úvodu roka viac než 5,7 miliardy dolárov (z toho 4,1 miliardy do BTC). Prílivy či odlivy v miliónoch dolárov na týždennej báze sú teda zanedbateľné v porovnaní s tým, čo zažívali tieto fondy najmä v úvodných dvoch mesiacoch tohto roka, kedy do nich každý týždeň prúdili stovky miliónov USD.

Aktuálne čísla teda možno hodnotiť najmä tak, že investori využívajúci tieto nástroje na investíciu do kryptomien sú stále vo fáze vyčkávania a váhania – a to obzvlášť ak ide o Bitcoin.

Zdroj: medium.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne