Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

VeChain – Originálny projekt s veľkým potenciálom a reálnym využitím

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Existuje len málo kryptomien, ktoré majú reálny prínos a význam pre dnešný svet. Jedným z takýchto projektov je VeChain. Dnes si o ňom povieme niečo viac.

VeChain v skratke

VeChain sa zameriava na zlepšenie dodávateľského reťazca v blockchaine. Celý proces a systém blockchainu môže byť mätúci najmä ak neviete, čo robíte. Práve VeChain plánuje tieto problém obmedziť tým, že bude efektívnejší a plynulejší. Podobne ako Ethereum má podporu pre smart kontrakty.

Samotná sieť obsahuje 2 tokeny – VET a VTHO. VeChain, funguje ako kryptomena. Druhým je VeChain Thor Energy, ktorý sa používa hlavne ako zdroj energie na napájanie smart kontraktov, ktoré sú v tomto systéme k dispozícii. Vo VeChain sú informácie o dodávateľskom reťazci uložené v digitálnych úložiskách, ktoré fungujú ako bežné úložiská, ale sú plné informácií, ktoré sú úplne šifrované. Umožňujú tiež oveľa transparentnejší tok informácií. Uľahčuje to tak dvom účastníkom vzájomné kontaktovanie a spoluprácu a následne rýchlejší a plynulejší prenos informácií.

Táto sieť funguje ako Proof of Authority (PoA). Pred úplným overením transakcie je potrebné potvrdenie 101 hlavných uzlov, pričom z týchto uzlov nesmie byť z právnych dôvodov anonymný.

Algoritmy založené na stakingu sú v dnešnej dobe veľmi dôležité, pretože využívajú zlomok percenta z množstva energie použitej pri Proof of Work. Jedným z najväčších dôvodov, prečo sa nedávno prepadli trhy s kryptomenami, bola silná anti kampaň kvôli nadmernej energii spotrebovanej kryptomenami založenými na Proof of Work, na čele s Bitcoinom. Od tej doby mnoho firiem začalo hľadať čistejšiu alternatívu k obvyklému systému ťažby, ktorá je v súčasnosti úplne neudržateľná a veľmi nepopulárna.

Ako funguje Vechain

VeChain dúfa, že vďaka plynulejšiemu toku informácií vo všetkých oddeleniach bude viac ľudí ochotných investovať do mien poháňaných VeChainom. Ich White Paper  tvrdí, že môže prelomiť tento asymetrický informačný problém.

Pozrite si aj: Celsius zvyšuje odmeny za lending – Úročte BTC až za 6,2% ročne s bonusom 90 USD

Podľa požiadaviek jednotlivých spoločností môže byť VeChain naprogramovaný na sledovanie konkrétnych vecí. Môže dokonca sledovať kvalitu výrobkov, spôsoby použité na prepravu výrobkov, teplotu počas prepravy a to všetko od dátumu výroby do dátumu dodania. To sa deje pomocou čipov RFID, ktoré prenášajú informácie o produktoch v reálnom čase. A ak máte oprávnenie, môžete si všetky tieto informácie pozrieť aj vy.

Pre koho je určený

Cieľom VeChainu je masové prijatie spoločnosťami z celého sveta. Je to skutočne jedna z mála kryptografických služieb, ktoré majú šancu zmeniť svet. Transakcie s aplikáciami založenými na sieti VeChain sa budú uskutočňovať výlučne prostredníctvom tokenu VET. Tento token bude predstavovať smart money, ktoré sa použijú na presadzovanie a monitorovanie smart kontraktov. VTHO, energetický token, ktorý sme už spomínali vyššie, sa použije na vyrovnanie nákladov na uskutočnenie transakcie v sieti. Token VTHO nie je úplne verejným tokenom. Narozdiel od iných sietí, VTHO nie je volatilný, čo používateľom uľahčuje samotné počítanie nákladov.

Pozrite si aj: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a ciele, ale ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Partnerstvá a spolupráca

Partnerstvá sú kritický prvok pre každý krypto projekt z dlhodobého hľadiska. Spoločnosť VeChian oznámila už niekoľko veľkých partnerstiev so spoločnosťami ako napríklad Renault, Travala, Walmart, BMW, Givenchy a množstvo iných. Existuje tiež niekoľko veľkých korporácií, ktoré momentálne používajú VeChain na účely monitorovania zásob. Podľa štúdie z roku 2020 by sa do roku 2027 mohli pomocou tejto siete sledovať jedlo a potraviny v hodnote 300 miliárd dolárov.

Parachain aukcie – Možnosť ako získať zadarmo kvalitné kryptomeny

Víťaz 4. parachain aukcie je známy, začína posledná 5. aukcia – Toto je najväčší favorit

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Coinmonks

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.