Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Snemovni sa riešili kryptomeny – zákonodarcovia ich už vnímajú menej negatívne

Článok

senát USA
Zdroj: Pexels.com

V stredu sa v americkej Snemovni reprezentantov venovali kryptomenám v rámci pojednávania s názvom „Digital Assets and the Future od Finance”. Medzi tými, ktorí dostali slovo, bol aj Brian Brooks, bývalý šéf OCC (Úrad kontrolóra meny), ktorý upozornil zákonodarcov, že súčasné regulačné nastavenia spojené s digitálnymi aktívami nehrajú v prospech amerického trhu, ale proti nemu.

Tému otvoril Ted Budd, jeden z krypto-friendly kongresmanov, ktorý upozornil svojich kolegov, že súčasné regulácie v USA a uplatnené zákony môžu vyhnať z krajiny úspešné technologické firmy a pokojne sa môže stať, že “nová generácia finančných technológii vznikne mimo USA”.  V končenom dôsledku tak na to doplatí samotný americký trh a jeho ekonomika.

Brian Brooks, bývalý šéf OCC, ktorý je aktuálne šéfom krypto spoločnosti Bitfury, s ním súhlasil. ,,Existujú niektoré produkty, ktoré sú legálne v iných krajinách a tu jednoducho legálne nie sú. Jednou z vecí, ktorá robí kryptomeny rizikové je to, že investori nemusia pochopiť rozdiel medzi tokenom a iným tokenom, takže môžu chcieť diverzifikovať…. to v Spojených štátoch ale nedovoľujeme – hoci to povoľuje Kanada, Nemecko, Signapur, Portugalsko a mnoho iných krajín.”

Brooks následne doplnil: ,,Ak niečo budujete (napr. fond obchodovaný na burze), neexistuje žiadna jasná línia. Je úplne jednoznačné, že musíte odísť do zahraničia.”

Bývalý šéf OCC taktiež kritizoval SEC, že stále nepovolilo tradičné spotové Bitcoin ETF, hoci povolila Bitcoin Futures ETF firmám ProShares či Valkyrie. Brooks poukázal na to, že spotové Bitcoin ETF sa už bez problémov obchoduje aj v susednej kanade.

Len nie ďalšieho regulátora

Myslí si, že nedostatok schválených investičných produktov spojených s kryptomenami je hlavne dôsledkom “roztriešteného prístupu USA k reguláciám” – svoje k tomu totiž majú stále čo povedať SEC, CFTC, Daňový úrad (IRS), Ministerstvo financií či OCC… ale aj mnoho ďalších.

Brooks preto navrhol, aby sa ku kryptomenám pristupovalo rovnako ako k tradičným finančným inštitúciám. ,,Keď počujem ľudí hovoriť o myšlienke jedného regulátora pre kryptomeny, povedal by som, že najprv by sme mali mať jedného regulátora pre banky, lenže my ich máme tri. Posledná vec, ktorú musíme urobiť je pridať ďalšieho regulátora do systému, ktorý už má desiatky regulátorov.”

Brooks následne ilustroval zložitosť súčasného systému: ,,Ak som platforma na požičiavanie kryptomien, pravdepodobne by ma mal regulovať FDIC. Ak ponúkam obchodovanie s kryptomenami, pravdepodobne by som mal byť regulovaný CFTC a SEC, avšak z nejakého dôvodu sa kryptomien obávame, pretože sú iné a odlišné od všetkého ostatného. Ja však tvrdím, že kryptomeny sú len ďalším krokom k zlepšeniu funkčnosti nášho systému.”

Zákonodarcovia sa na kryptomeny už pozerajú inak

Okrem Brooksa v zastúpení Bitfury boli v Kongrese prítomní aj zástupcovia ďalších krypto firiem vrátane Coinbase, FTX (prítomný bol Sam Bankman Fried) či Circle. Portál DeCrypt celé podujatie okomentoval pozitívne – na rozdiel od predošlých prípadov sa totiž zástupcovia kryptopriemyslu stretli s pozitívnymi reakciami kongresmanov a ich “úprimnou zvedavosťou”. Na rozdiel od rokov predošlých, kedy boli kryptomeny vnímané politikmi veľmi negatívne, ide o výraznú zmenu ich vnímania tejto problematiky.

V Snemovni pochopiteľne zaznelo mnoho rôznych názorov. Slovo dostali aj zákonodarcovia, ktorí kritizovali Bitcoin napríklad za jeho údajný negatívny ekologický dopad (Rashida Tlaib). Republikán Ritchie Torres zastupujúci New York však naopak kryptomeny vyzdvihol, keď uviedol, že ponúkajú mnohým jeho voličom lacnejší a rýchlejší spôsob posielania platieb.

Ďalšie zaujímavé články

Tretia najväčšia bitcoinová veľryba nakúpila v decembri už 3 090 BTC 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.