Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

V New Yorku po vzore Miami štartuje projekt mestskej kryptomeny

Článok

mesto
Pixabay.com

“Bitcoiner” Eric Adams, ktorý sa stane od 1. januára 2022 novým starostom New York City nezaháľa a už pár dní po zvolení do úradu propaguje projekt mestskej kryptomeny po vzore projektu, ktorý sa podarilo úspešne rozbehnúť v ďalšom krypto-friendly meste Miami.

Eric Adams, ktorý už vo svojej kampani sľuboval, že z New York City spraví “Centrum Bitcoinu”, čo podčiarkol aj tým, že jeho prvé tri výplaty si nechá zaplatiť v BTC, oznámil, že už vo štvrtok 11. novembra 2021 bude predstavená kryptomena New Yorku s názvom NYCCoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Za “mestskou kryptomenou” stojí rovnako ako v prípade MiamiCoin spoločnosť CityCoins, ktorá využíva protokol Stacks postavený na bitcoinovom blockchaine, ktorý však operuje so smart kontraktmi umožňujúcimi vytváranie nových tokenov.

Spoločnosť CityCoins oznámila spustenie mestskej kryptomeny New York City už pred Adamsom, keď v stredu 9. novembra tweetla, že začína s ťažbou NYCcoinov. Adams na to nadviazal a informáciu potvrdil. ,,Sme radi, že vás môžeme privítať v globálnom domove Web3! Spoliehame sa na technológie a inovácie, ktoré pomôžu posunúť naše mesto vpred.”

Zatiaľ len neoficiálne

Kým MiamiCoin má oficiálnu podporu mesta, keďže projekt podporuje aj súčasný starosta Miami Franics Suarez, NYCCoin až do momentu ako sa Adams oficiálne stane starostom tejto metropoly bude fungovať len ako nezávislý projekt. ,,CityCoiny ako je NYCCoin sú iniciatívou, ktorá ide zdola. Keď sa komunita okolo CityCoinov rozrastie, môže povzbudiť starostov, aby si vyžiadali vyhradenú peňaženku mestskej pokladnice a začali využívať jej prostriedky,” píšu autori projektu na svojich stránkach.

Ak po príchode Adamsa do úradu naozaj dôjde k oficiálnemu spečateniu tejto spolupráce, New York City by malo získať prístup k rezervnej peňaženke tejto kryptomeny. 30% všetkých odmien z jej ťažby by tak malo ísť do pokladne mesta, ktoré následne môže tieto zdorje využiť na rôzne iniciatívy, ktoré uzná za vhodné. Zvyšných 70% príjmov je možné uzamknúť a získať z nich odmeny v BTC a kryptomene Stacks.

Napríklad v Miami sa zisky z MiamiCoin využívajú na vzdelávanie o kryptomenách, financovanie znevýhodnených komunít či na rôzne programy zamerané na riešenie rizík klimatických zmien.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.