Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Kazachstane prerušili nelegálnu ťažbu Bitcoinu. Odpojených bolo vyše 100 prevádzok

Článok

Kazachastán
Zdroj: Pexels.com

Finančná monitorovacia agentúra v Kazachstane oznámila, že odhalila vyše 100 nelegálnych prevádzok pre ťažbu Bitcoinu, ktorých operácie boli následne prerušené.

55 nelegálnych ťažiarských firiem podľa informácii Cointelgraph „dobrovoľne pozastavilo činnosť“ kým ďalších 51 subjektov ju v tomto momente úplne ukončilo. Donucovacie operácie mali byť zamerané na prevádzky ťažiace Bitcoin alebo iné kryptomeny bez povolenia, ktoré podľa kazašskej vlády ohrozujú národnú energetickú sieť. Agentúra tiež vyzvala na vytvorenie jasného regulačného prístupu k ťažbe kryptomien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Správa taktiež informovala, že do nelegálnej ťažby kryptomien v Kazachstane bolo zapojených niekoľko vysokopostavených podnikateľov. Patriť medzi ne má aj bývalý predseda štátnej plynárenskej spoločnosti Quazaqgaz a zároveň bývalý šéf oddelenia drogovej kriminality, ktorý má byť 17. najbohatším mužom Kazachstanu.

Agentúra mala zabaviť celkovo 67 000 kusov vybavenia pre ťažbu kryptomien v hodnote približne 190 miliónov dolárov a tiež zahájila 25 trestných konaní. Denná spotreba energie v Kazachstane po tejto razii vraj klesla až o 600 MWh.

Táto razia nie je úplne prekvapujúca, pretože Kazachstan už dlhšiu dobu varuje pred zásahmi voči nelegálnym ťažiarom Bitcoinu, hoci nechce ťažbu kryptomien úplne zakazovať na rozdiel od Číny neplánuje. Vláda naopak pracuje na rozumnom regulačnom prístupe, ktorý by udeľoval ťažiarom Bitcoinu licencie pre ich podnikateľskú činnosť.

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.