Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter do Bitcoinu neinvestoval, no vidí v ňom potenciál

Článok

Twitter
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Twitter zverejnila výsledky hospodárenia za tretí kvartál 2021. Vyplýva z nich, že Bitcoin do svojej súvahy nezaradila, no potvrdila, že ho plánuje ďalej integrovať do svojho ekosystému.

Zakladateľ a CEO Twitteru Jack Dorsey dostal otázku, akú úlohu bude zohrávať Bitcoin v celkovej globálnej stratégii jeho spoločnosti. Jack na to odpovedal:

,,Bitcoin tipping (systém pre posielanie bitcoinov skrz Lightning Network na Twitteri) umožňuje transakcie omnoho vyššej rýchlosti. Oba nástroje, ktoré sme priniesli, sú nové. Sú to produkty, ktoré si chceme poriadne overiť. Spustili sme ich “v malom”, aby sme sa uistili, že toto je ten správny produkt, ktorého sa chcú ľudia držať a budú cez neho robiť transakcie. Potom ho sprístupníme ďalším a ďalším ľudom, budeme ich škálovať a pokračovať v ich iterácii.”

Dorsey očakáva, že v budúcnosti by platby Bitcoinom skrz Lightning Network mohli byť integrovane s podnikovými iniciatívami Twitteru napríklad pri partnerstvách s inzerentmi na ich platforme. V reporte za 3. kvartál 2021 Twitter priznal, že v tejto oblasti sa mu darí, keďže medziročne stúpol počet speňažiteľných používateľov tejto sociálnej siete o 13% na 211 miliónov.

Kým Twitter teda stále váha s priamou investíciu do Bitcoinu, ďalšia firma Jacka Dorseyho Square má 8027 BTC na súvahe už dlhšie. Square taktiež pracuje na decentralizovanej burze pre Bitcoin, hardvérovej peňaženke a tiež projekte, ktorý by mal sprístupniť ťažbu BTC opäť aj “bežným ľudom”.

Prečítajte si ďalšie zaujímavé novinky

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.