Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Trh s kryptomenami stagnuje, no NFT dosahujú rekordné hodnoty – Predpovede sú optimistické!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Trh s kryptomenami stagnuje a v podstate od začiatku roka sme v záporných číslach. Viaceré altcoiny sú od svojich maxím v strate okolo 80 až 90%, pričom aj tie najlepšie kryptomeny počas tohto roka spadli o desiatky percent. Úplne iná situácia je aktuálne na trhu s NFT – hoci celkové počty predajov poklesli, objemy sú rekordné! Predpovede do budúcna pre NFT sektor sú navyše viac než optimistické.

Rekordné objemy NFT

Zberatelia NFT počas tohto roka k 1. máju poslali na trhy s NFT kryptomeny v hodnote viac ako 37 miliárd USD. To je číslo, ktoré takmer prevyšuje celkovú sumu za celý predošlý rok rok 2021. Podľa správy od Chainalysis poslali investori v roku 2021 kryptomeny v hodnote 40 miliárd dolárov na smart kontrakty spojené so zbierkami a trhmi NFT. Tieto dáta jasne naznačujú, že z dlhodobého hľadiska tento špekulatívny trh neutícha, práve naopak – rapídne rastie.

Od začiatku minulého roka objem transakcií NFT značne vzrástol, no celkový rast odvetvia je nekonzistentný. Najväčšie objemy sme zažili začiatkom tohto roka, no od polovice februára majú klesajúcu tendenciu. Trh s NFT všake posledné týždne zaznamenal oživenie s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli nedávnemu obrovskému záujmu okolo Moonbirds a pozemkov Otherside. Napriek krátkodobým výkyvom v objeme transakcií NFT zostáva počet ľudí na celom svete, ktorí nakupujú a predávajú NFT, vysoký – s 950 000 jedinečnými adresami, ktoré nakupili alebo predali NFT v prvom kvartáli 2022.

Analýzou návštevnosti webu na hlavných trhoch NFT analytická spoločnosť Chainalysis zistila, že NFT priťahujú používateľov zo všetkých kútov sveta. Na čele stojí Stredná a Južná Ázia, tesne nasledovaná Severnou Amerikou a Západnou Európou.

Risk je zisk?

Správa je v rozpore so záverom nedávneho článku publikovaného Wall Street Journal, ktorý tvrdil, že predaje NFT stagnujú a prepadli o 92%. V článku sa uvádzalo, že trh s NFT sa rúca, no v tom istom týždni len päť najlepších kolekcií NFT zaznamenalo objemy viac ako 1 miliardu USD v primárnom a sekundárnom predaji. Takisto tieto dáta jasne vyvracajú tvrdenia mnohých ľudí, ktorí už od minulého roka tvrdia, že NFT sú bublina, ktorá spľaskla. Tvrdenia však často prichádzajú od osôb a spoločností, ktoré považujú za bublinu kryptomeny ako celok, prípadne od ľudí, ktorí nerozumejú NFT a považujú ich za „bezcenné obrázky“.

Je však potrebné zdôrazniť, že tento trh je veľmi rizikovou oblasťou, kde neskúsení investori môžu veľmi ľahko prerobiť svoje peniaze/kryptomeny. V týchto trhoch prerobí až 95% investorov! Je tomu tak preto, lebo denne vzniká množstvo nových projektov, z ktorých je veľa podvodov, prípadne o ne nie je záujem a ich hodnota takmer okamžite padne na nulu. Nájsť kvalitný NFT projekt je náročné. Napísal som preto článok, v ktorom som vysvetlil, ako sa mi darí na NFT úspešne profitovať už takmer rok.

Pokiaľ vás svet NFT zaujíma, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde sa tejto téme venujem a pridávam zaujímavé tipy a postrehy.

Potenciál do budúcna

Podľa správy CoinGecko sa očakáva, že trh NFT sa v nasledujúcich dvoch rokoch dosiahne hodnotu viac ako 800 miliárd dolárov. Správa, ktorá využívala najmä investorov z Ázie a Tichomoria, zdôraznila, že z 871 respondentov približne 72% z nich už vlastní aspoň jedno NFT. Viac ako 50% z nich deklarovalo, že ich má päť alebo viac. Pokiaľ ide o investorov, správa naznačila rovnováhu medzi generáciami, čo naznačuje, že 43,6 % opýtaných investorov NFT bolo vo veku 18 až 30 rokov a 45,2 % bolo vo veku 30 až 50 rokov.

Zatiaľ čo väčšina trhu NFT sa zdalo byť sústredená v populárnych kolekciách, ako sú Bored Ape Yacht Club (BAYC) a CryptoPunks, 35,8 % respondentov uviedlo, že sa zaujímajú o NFT spojené s hrami typu play-to-earn a metaverse a 25 % uviedli, že uprednostňujú umelecké NFT.

„Predpokladá sa, že sektor NFT a metaverse sa v priebehu nasledujúcich 2 rokov bude pohybovať okolo 800 miliárd USD a hry sa javia ako najpravdepodobnejší vstupný bod na trh s NFT,“ zdôraznila správa.

Tieto predpovede potvrdzujú aj oznámenia veľkých spoločností, ktoré vstupujú do NFT a metaverse. Tie takisto predpovedajú rast tohto sektora.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Snoop Dogg spúšťa vlastnú NFT zbierku, ktorá je unikátna – Toto zatiaľ vieme

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.