Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažba Bitcoinu môže posilniť energetickú sebestačnosť USA, tvrdí kongresman Sessions

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americký kongresman Pete Sessions z Texasu napísal na Twitteri odvážne tvrdenie, podľa ktorého by Spojené štáty americké mohli byť vďaka ťažbe Bitcoinu (BTC) viac energeticky sebestačné.

Pete Sessions, ktorý patrí k dlhodobým podporovateľom Bitcoinu a je kongresmanom crypto-friendly amerického štátu Texas, ktorý má výrazný podiel na celosvetovom bitcoinovom hashrate, dostal na tento tweet zmiešané reakcie. Medzi tými, ktorí ho podporili, však nechýbala republikánka Cynthiha Lummisová z Wyomingu, ktorá odpovedala stručne ale veľavravne „vskutku“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kongresman Texasu sa pri jeho téze odvoláva na dve skutočnosti:

  • Náklady amerických spotrebiteľov v prípade energii v dôsledku geopolitického napätia a závislosti USA od zahraničných zdrojov výrazne rastu
  • Inovácie v ťažbe Bitcoinu by mohli mať pozitívny efekt v oblasti výroby zelenej energie, ktorá je zároveň ekologická

Podľa Sessionsa pribúda počet výskumov naznačujúcich, že ťažiari Bitcoinu sú výbornými obchodnými partnermi pre producentov zelenej energie – čiže napríklad pre veterné alebo solárne elektrárne, ktorým sa darí práve v Texase.

Spomína pritom napríklad výskumný dokument z marca 2021, ktorý podrobne opisuje, ako flexibilné dátové centra môžu podporovať obnoviteľné zdroje energie. Takéhoto centrum generuje svoju vlastnú energiu buď z malej vyhradenej obnoviteľnej elektrárne, alebo čerpá energiu zo siete v závislosti od jej aktuálneho stavu.

Podľa amerického Úradu pre energetické informácie (IEA) je Texas popredným generátorom veternej energie v USA. Preto je atraktívny aj pre ťažiarov Bitcoinu, ktorý využívajú flexibilný model dátového centra a využívajú pri tom nadbytočnú energiu. ,,Integrovaný energetický systém teda môže prispieť k stabilite siete lokálnym využívaním vyrobenej elektriny namiesto jej dodávania do siete.”

K podobnému záveru došla firma Lancium, ktorá zverejnila svoj výskum v októbri 2021. Konštatuje v ňom, že kombinácia ťažby bitcoinu a flexibilného modelu dátového centra môže predchádzať nedostatku energetických sieti a zároveň podporovať rast obnoviteľných zdrojov energie.

Zjednodušene povedané ťažiari Bitcoinu dokážu využívať energiu zelených producentov energie, ktorá by inak nebola okamžite spotrebovaná. Tým pádom prispievajú k udržateľnosti modelu zelených elektrárni a prispievajú k ich rozširovaniu. To povedie k rozvoju takejto infraštruktúry a ako to uviedol kongresman Texasu v konečnom dôsledku aj k tomu, že USA bude energeticky sebestačnejšie.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.