Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin sa prakticky nehýbe, no popri tom silne koreluje s akciami. Antonopoulos medzitým tvrdí, že nikdy nebude anonymnou kryptomenou a altcoiny sa vraj chystajú na novú sezónu. Je tu nový prehľad top správ týždňa.

Bitcoin

Populárny speaker o kryptomenách Andreas Antonopoulos si myslí, že Bitcoin sa nikdy nestane skutočne anonymnou kryptomenou typu Monero a to napriek tomu, že niektoré jeho plánované vylepšenia ako sú Schnorr, Taproot či Tapascript do určitej miery vylepšia súkromie jeho používateľov. Ak vás táto téma zaujala, prečítajte si viac tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin dosahuje s akciami rekordnú koreláciu. Tá za posledný rok ale aj posledný mesiac dosiahla all time high. Naopak BTC aktuálne vôbec nekoreluje so zlatom, ktorého hodnota výrazne stúpa. Nuž a prečo je súčasná korelácia s akciami na čele s indexom S&P500 potenciálne nebezpečná, sme písali v tomto článku.

Spoločnosť Bloomberg v úvode týždňa publikovala článok, v ktorom uviedla niekoľko dôvodov, prečo je Bitcoin aktuálne spiaci býk. Cointelegraph však upozornil, že viaceré závery tejto firmy môžu byť chybné alebo zle pochopené.

Altcoiny

Medzi aktuálnych top skokanov trhu s kryptomenami patrí vzhľadom na súčasné oznámenia neprekvapujúco kryptomena Cardano (ADA). Ak vás zaujímajú hlavné dôvody, prečo rastie jej cena, zhrnuli sme ich v tomto článku.

Ďalším významným krokom pre pokrok Cardana je fáza Goguen, ktorej by sme sa mohli dočkať taktiež už tento rok. Až skrz ňu by sa mohlo Cardano stať naozaj plno konkurencie schopné pre Ethereum. Ak chcete vedieť o Goguen viac, otvorte si tento článok.

Medzi Cardano a Litecoin by sa mohla rozvinúť zaujímavá spolupráca. Načrtol to Charles Hoskinson, ktorý oslovil zakladateľa Litecoinu Charlieho Leea.  ,,Páčila by sa mi myšlienka testovania krížovej reťazovej komunikácie medzi Litecoinom a Cardanom. Máme veľa nápadov a som si istý, že aj vy,“ napísal mu na Twitteri.

Kryptomena BEAM prešla významným hardforkom, po ktorom jej líder Alexander Zaidelson skonštatoval, že postupne všetky DeFi projekty budú prechádzať podobne ako BEAM k funkciám, ktoré zabezpečia väčšie súkromie. Na základe toho naznačil, že Beam sa dostáva v tomto bode do solídneho náskoku. Viac sa dočítate tu.

Čoraz horúcejšou témou sú kryptomeny, ktoré majú byť emitované centrálnymi bankami, čiže CBDC. Cuz Sheffield zo spoločnosti VISA si myslí, že v tomto desaťročí zohrajú velmi významnú úlohu. Téme sme sa venovali tu.

Charles Zang z Genesis Block sa domnieva, že čínsky digitálny juan bude mať veľký problém získať si širokú akceptáciu mimo samotnej Číny. Dokonca mu môže byť viac než vyrovnaným súperom stablecoin Tether, ktorý je populárny najmä v Ázii. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Čo sa stane s kryptomenami, ak zomrie ich majiteľ? Zaujímavý prieskum na túto tému spravil Kremačný inštitút. Jeho závery sa dozviete tu.
  • Americká zmenáreň Coinbase sa podľa všetkého chystá vstúpiť na burzu, čo by mohlo pomôcť aj samotnému trhu s kryptomenami. Viac sa dočítate tu.
  • Za novým bullrunom kryptomien by vraj mohla stáť sociálna sieť TikTok. Možno vám to príde absurdné, no ak vás téma zaujala a prečo sa vlastne o tom hovorí, viac sa dozviete tu.
  • Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) skráti čakacie doby na posúdenie žiadosti, čo by mohlo urýchliť aj proces schvaľovania prípadného Bitcoin ETF
  • Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) si stanovila za jeden z primárnych cieľov vypracovať do roku 2024 vhodný regulačný rámec, akýsi framework, pre digitálne aktíva, aby tým nebránila rozvoju tohto sektora. Šéf CFTC Heath Tarbert popri tom zdôraznil potrebu, aby SEC a CFTC v tejto veci spolupracovali a harmonizovali svoje predpisy
  • Profesor Barry Eichengreen z UC Berkeley, ktorý je špecialistom na menovú ekonómiu a jej históriu, si myslí, že kryptomena Facebooku Libra nikdy neuzrie svetlo sveta, pretože jej v ceste stojí až príliš veľa prekážok najmä zo strany vlád a regulátorov

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.