Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-kavicka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Klesajúci hashrate Bitcoinu, pozitívne predpovede pre vývoj jeho ceny, rastúci inštitucionálny záujem, či zaujímavé správy o altcoinoch. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Jednou z najzaujímavejších a zrejme aj najdôležitejších správ týždňa sú informácie, podľa ktorých najväčší neznámy mining pool, ktorý od 20. mája generoval piaty najvyšší hashrate, pristúpil k predaju všetkych svojich držaných BTC, čo môže byť veľký medvedí signál naznačujúci, že daný ťažiar neverí v udržanie súčasnej ceny. Viac o súčasnej situácii Bitcoinu aj vzhľadom na tuto skutočnosť sme písali tu.

Trend vyhľadávania informácii o Bitcoine na Google po halvingu podlá očakávania ochladol, no čísla, na ktoré sme upozornili, naznačujú, že Bitcoin sa oproti obdobiu po halvingu v roku 2016 predsa len výrazne pohol vpred. Okrem iného je dôležité poznamenať, že vyhľadávanie informácii o halvingu 2020 niekoľkonásobne prekonalo záujem o halving 2016, čo signalizuje, že povedomie o kryptomenách je oveľa väčšie než pred štyrmi rokmi. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin je veľmi blízko k situácii, ktorá sa stala v jeho histórii zatiaľ len dvakrát – zníženiu mining difficulty, teda obťažnosti jeho ťažby, trikrát v rade. Keď sa to stalo naposledy v decembri 2018, Bitcoin bol na svojom súčasnom dne okolo 3100 dolárov. Následne prišiel prudký rast. Viac sa dozviete tu.

Veľmi pozitívne to vidí s Bitcoinom Adam Back z Blockstreamu, teda osoba, ktorá by podľa niektorých teórii mohla byť samotným Satoshim Nakamotom, hoci on to rezolútne odmieta. Back si myslí, že Bitcoin môže pokojne do 5 rokov dokráčať až k hodnote 300 tisíc dolárov a nebude na to potrebovať ani prílev financií zo strany inštitúcii. Viac v tomto článku.

Ďalší kontroverzný názor vyriekol John McAfee. Muž, ktorý kedysi predikoval, že Bitcoin prekoná do konca roka 2020 cenu milión dolárov, no v úvode tohto roka tuto predikciu zrušil a označil ju za nezmysel, najnovšie tvrdí, že technológia Bitcoinu je zmrzačená a starodávna.

Podľa analytikov Bloombergu môže Bitcoin tento rok prekonať svoje doterajšie maximum a atakovať sumu 28 tisíc dolárov. Vraj tomu môže prispieť aj zvyšujúca sa kapitalizácia stablecoinu Tether (USDT) a prílev inštitucionálnych peňazí. Viac info tu.

Či už bude v dôsledku tlačenia peňazí americkej centrálnej banky FED rásť inflácia dolára, alebo naopak pristúpi centrálna banka k záporným úrokovým sadzbám, v oboch prípadoch by to podľa článku, ktorý publikoval CryptoSlate, mohlo mať pre Bitcoin blahodarný vplyv. Podrobnosti sa dočítate tu.

Inštitucionálni investori pokračujú v akumulácii kryptomien, ktorá vraj nemá v histórii obdoby. Naznačujú to nové údaje Grayscale a tiež tvrdenie zástupcu tejto firmy Reyhaneeha Sharifa Askara. Nejde však len o Bitcoin. Záujem je napríklad aj o Ethereum. Viac tu.

Laszlo Hanecz, ktorý sa preslávil tým, že zaplatil za pizzu 10 000 BTC, naznačil, že Satoshimu Nakamotovi, s ktorým kedysi pravidelne komunikoval, mohli pred spustením Bitcoinu pomôcť profesionáli z oblasti kryptografie. Ak vás téma oslovila, viac sme sa jej venovali tu.

Portál OneTree cez týždeň upozornil, že ťažiari bitcoinov pristúpili v priebehu minulého týždňa k predaju väčšieho množstva BTC, než ich za dané obdobie vyťažili. Kým vyťažených bolo okolo 5800 BTC, na burzy smerovalo 6500 BTC.

Altcoiny

Gary Tan z Micosoftu, ktorý je jedným z prvých investorov do kryptotrhu zo Silicon Valley (v skorých rokoch investoval napríklad do Coinbase), priznal, že vidí veľký potenciál v Ethereum a postupne ho akumuluje. Doteraz nebolo známe ani to, že okrem Bitcoinu vlastní inú kryptomenu.

Líder Ethereum Vitalik Buterin upozornil, že nová kríza je výrazne odlišná oproti tej, ktorú sme videli v roku 2008 a v reakciu na ňu vznikol Bitcoin. Upozornil, že táto kríza sa dotýka omnoho viac sfér a kryptosektor musí zmeniť spôsob uvažovania o tom, čo má priniesť svetu. Upozorňuje, že kryptomeny nie sú len revolúciou finančného sektora, ale omnoho viac. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Líder kryptomeny Cardano, ktorú čochvíľa čaká spustenie mainnetu Shelley, Charles Hoskinson, priznal ,že ho veľmi mrzí skutočnosť, že Vitalik Buterin z Etheruem sa prakticky vôbec nevyjadruje na adresu Cardano, hoci iné projekty komentuje. Je za tým sklamanie z toho, že Hoskinson opustil Ethereum alebo niečo iné? Viac sa dozviete tu.

Bloomberg tvrdí, že je len otázkou času, kedy kapitalizácia stablecoinu Tether (USDT) predbehne kapitalizáciu dvojky na trhu Ethereum. Len nedávno pritom Tether prekonal dlhodobú trojku XRP. Viac sa dočítate v tomto článku.

Mali by ste vedieť

  • Heseter Peirceová z americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá je známa pod prezývkou kryptomama, zostáva v tejto funkcii na ďalšie funkčné obdobie. Schválila to administratíva bieleho domu. Viac sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne