Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým cena Bitcoinu napriek zlým správam zo sveta mierne posilňuje, objavilo sa niekoľko pozitívnych aj menej pozitívnych správ zo sveta kryptomien. Prinášame vám víkendový súhrn.

Bitcoin

Bitcoin má za sebou pomerne vydarený týždeň pokiaľ ide o rast jeho ceny. To samozrejme nie je zárukou ďalšieho rastu a v hre je aj výrazný prepad, no VIP klienti burzy Kraken si myslia, že má už tento rok namierené k historicky najvyšším hodnotám. Viac o exkluzívnom prieskume Krakenu, ktorého sa zúčastnilo 400 popredných klientov s množstvom držaných BTC, sa dočítate tu.

Podľa spoločnosti Glassnode, ktorá sleduje dianie na blockchaine Bitcoinu, stúpa počet ľudí, ktorí vlastnia aspoň jeden Bitcoin. Peňaženiek s takouto hodnotou je už viac ako 800 000. Podrobnosti sa dočítate tu.

Je dosť možné, že ani netušíte, kto financuje vývoj Bitcoinu, pretože tejto téme sa média venujú dosť okrajovo. Ak vás to zaujíma, čosi sme o tom písali v tomto článku, ktorý bol postavený na prieskume BitMEX Research.

Nie príliš dobre znejú čísla o tom, že počet bitcoinových transakcií začal výrazne klesať. Nemusí ísť ale o prekvapenie vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu. Výrazne menej transakcií totiž eviduje napríklad aj spoločnosť VISA. Je teda možné, že ľudia už jednoducho začali šetriť chystajúc sa na vážne dopady krízy.

Rešpektovaný ekonóm Jeffrey Tucker, ktorý sa v minulosti netajil svojimi sympatiami k  Bitcoinu, uviedol, že v úspechu mu bránia problémy so škálovateľnosťou. Nie všetci s ním však súhlasili a viacerí poukázali na to, že cena Bitcoinu so škálovateľnosťou priamo nesúvisí. Viac sa dozviete tu.

K Bitcoinu sa vyjadril aj zakladateľ Etheruem Vitalik Buterin, ktorý uviedol, že Bitcoin nebol vždy považovaný za digitálne zlato, ako je tomu najmä v poslednom období. Upozornil, že u Bitcoinu stál už v roku 2011 a dobre si pamätá, ako sa vtedy o ňom hovorilo hlavne ako o peer-to-peer peniazoch na denné použitie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Binance Research analyzovala prvý kvartál roku 2020 a v rámci svojej štúdie uviedla, že Bitcoin síce koreloval s akciovými trhmi, no dopadol napokon lepšie, než oni. Analýza tiež tvrdí, že vysoký korelačný koeficient bitcoinu s akciami v strednodobom a dlhodobom horizonte nepredpokladá.

Altcoiny

Zaujímavý názor na DeFi a jeho vplyv na blockchain Ethereum vyjadril Ganesh Swahi, ktorý je spoluzakladateľom analytickej firmy Covalent. Myslí si, že kombinácia zvýšeného záujmu o DeFi s tým, že Ethereum nedostatočne škáluje, vedie k tomu, že DeFi na Ethereum doslova kanibalizuje a teda škodí tradičným prevodom ETH a transakciám ERC-20 tokenov.

Mining gigant Bitmain aktualizoval softvér mineru Antimener E3, čím zvýšil jeho životnosť pre ťažbu Ethereum odhadom až do októbra 2020. Pôvodne sa odhadovalo, že tento miner bude nedostatočný už v apríli tohto roku.

Možno ste postrehli pomerne výrazný trolling voči kryptomene Cardano tvrdiaci, že ide o podvod. Hoci do žalúdka žiadneho blockchainu nevidíme dostatočne na to, aby sme vedeli to či ono tvrdenie na sto percent vyvrátiť, Jaromír Tesař z cardanians.io sa tejto téme podrobne venoval a vymenoval mnoho argumentov potvrdzujúcich, že na Cardano sa reálne a usilovne pracuje. Viac sa dočítate tu.

Pokiaľ ide o Cardano, to prešlo cez týždeň významným reštartom Byron, čím sa aktualizovalo mnoho hlavných komponentov. Výsledkom aktualizácie je okrem iného zvýšenie škálovateľnosti a možnosť menenia a aktualizácie modulov bez toho, aby boli ovplyvnené ostatné.

Šéf Tronu (kryptomena TRX) Justin Sun oznámil spustenie údajne prelomového projektu Djed a s ním súdiacej mince JED. Okamžite sa však strhla na adresu projektu obrovská kritika, pretože svojimi vlastnosťami pripomína MakerDAO (=Djed) a jeho mincu DAI (=JED). Mimochodom tento čínsky podnikateľ bol za plagiátora považovaný aj pri predstavení kryptomeny TRX v roku 2017. Jej whitepaper totiž zjavne výrazne čerpal z iných projektov.

Mali by ste vedieť

  • Francúzska centrálna banka chce posunúť testovanie digitálneho eura na nový level a vyzýva potenciálnych účastníkov (firmy), aby predložili svoje žiadosti o zapojenie sa do testovania
  • Burza Binance je údajne veľmi blízko tomu, aby kúpila portál CoinMarketCap, teda najnavštevovanejšiu stránku s cenami kryptomien. Viac sa dozviete tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.