Svet rieši koronavírus a táto téma vôbec neobchádza ani Bitcoin a ostatné kryptomeny. Prinášame vám prehľad TOP správ tohto týždňa.
Bitcoin
Americká burza Kraken predstavila svoju dlhodobú predikciu pre cenu Bitcoinu. Odvolávajúc sa na údaje o Mileniáloch a Generácii X sa domnieva, že do roku 2045 dosiahne Bitcoin hodnotu aspoň 350 tisíc dolárov, pričom v tejto predikcii je zohľadnený len vplyv Američanov. Téme sme sa venovali tu.
Pokiaľ ide o krátkodobejšie vyhliadky, medvedím signálom je podľa spoločnosti Santiment skutočnosť, že Bitcoin aktuálne silne koreluje s tradičnými trhmi. Viac sa dočítate tu.
Obťažnosť ťažby Bitcoinu, ktorá sa aktualizuje raz za dva týždne, sa prepadla až o takmer 16 percent, čo je druhy najväčší prepad v histórii najznámejšej kryptomeny. Aké to môže mať vplyvy na Bitcoin, ťažiarov a cenu BTC sme písali tu.
Dan Morehead, CEO a spoluzakladateľ hedgeoveho fondu Pantera Capital si myslí, že nás čaká v dôsledku dopadu koronavírusu väčšia recesia ako po vojne, no pokiaľ ide o Bitcoin, má z dlhodobejšieho pohľadu veľkú šancu uspieť. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.
Čísla z Twitteru naznačujú, že záujem ľudí o Bitcoin stále rastie, no úplne odlišne sú na tom altcoiny. Za zmienku stojí aj to, že aj v Číne stúpa záujem o vyhľadávanie slova Bitcoin. Odvodené je to od jediného relevantného zdroja siete Baidu.
Čínsky mining gigant Bitmain vypredal v predpredaji všetky minery Antimer S19. Zaujímavé však je, že ich bude doručovať zákazníkom až medzi 11. – 20. májom. To sa stretlo s kritikou, pretože vzniká podozrenie, že dovtedy využije Bitmain tieto výkonnejšie minery na vlastnú ťažbu. Dodávame, že v máji sa udeje halving Bitcoinu, ktorý zníži odmeru pre ťažiarov o polovicu.
Známy miliardár Michael Novogratz stojaci za digitálnou bankou Galaxy Digital uviedol, že tento rok musí byť rokom Bitcoinu. Myslí si, že v nasledujúcich mesiacoch bude stále veľmi volatilný, no v čase gradujúcej krízy naplní to, na čo bol vytvorený.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Altcoiny
Kroky americkej vlády a FEDu, ktorý získal právomoc pumpovať do ekonomiky toľko dolárov, ako to „bude potrebné“, sa stretli s kritikou ľudí z kryptosektora. Charles Hoskinson z Cardano dokonca prirovnal americký dolár ku známej ponzi schéme OneCoin.
Cardano predstavilo svoje riešenie problému škálovateľnosti na ktorom pracovalo dlhých 5 rokov – ide o projekt Ouroboros Hydra. Podobnejšie sme sa téme venovali tu.
Demokrati navrhli v Snemovni reprezentantov USA opatrenia na riešenie dopadu krízy na amerických občanov. Zahrnuli do toho aj digitalizovaný americký dolár. Viac sa dočítate tu.
Čínska centrálna banka urýchľuje proces zavedenia digitálnej čínskej meny. Digitalizovaný juan by mohol pomôcť Číne v neľahkej ekonomickej situácii a zvýšiť tak jej konkurenčnú výhodu. Viac sa dozviete tu.
Počas prepadu trhu s kryptomenami sa darí aspoň stablecoinom. USDC Coin, za ktorým stoja Circle a Coinbase, dosiahol svoju rekordnú kapitalizáciu. Tether je zas štvrtou najväčšou kryptomenou na trhu s kapitalizáciou 4,6 miliardy dolárov.
Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff uviedol, že tí, ktorí aktuálne uprednostňujú investíciu do Bitcoinu pred investíciou do zlata, sú blázni.
Mali by ste vedieť
- Miliardár Tim Draper zaostril na trh v Indii, kde vidí veľký potenciál pre kryptomeny. Indická vláda však stále nemá úplne jasný postoj k tomu, či sú kryptomeny legálne alebo nie.
- Platy zamestnancov v oblasti technológie blockchain sa v Číne v roku 2019 v porovnaní s rokom 2018 prepadli až o 37%.