Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Novogratz: Tento rok musí byť rokom Bitcoinu

Článok

Mike Novogratz
Twitter.com

Obrovský prepad svetových trhov súvisiaci s pandémiou koronavírusu tvrdo zasiahol aj kryptosektor. Miliardár Michael Novogratz v tom však vidí aj príležitosť.

Ekonomika v roku 2020 pripomína obdobie vypuknutia finančnej krízy v roku 2008. Práve na jej popud vznikol Bitcoin, ktorý bol reakciou na veľkú recesiu a vládne zásahy do voľného trhu. Novogratz vo svojom tweete uverejnenom 22. marca krátko po tom ako sa americký Kongres zatiaľ nedohodol na schválení balíčku 2 biliónov dolárov na podporu ekonomiky napísal:

,,Bitcoin bude v najbližších mesiacoch naďalej volatilný, ale makroekonomické pozadie je práve ten dôvod, prečo bol vytvorený. Tento rok bude, musí byť, rokom Bitcoinu.”

Svetové trhy začiatkom tohto mesiaca utrpeli najväčšie straty od roku 1897 – pokles na niektorých burzách odrážal prepad Bitcoinu o 60% až k cene 3600 dolárov.

Keď zhruba pred 10 dňami začali padať ceny zlata aj Bitcoinu ako komodít, ktoré sa označovali za bezpečný prístav v čase neistoty, priznal skepsu aj Novogratz, ktorý povedal: ,,Bitcoin bol vždy o dôvere. Celé krypto je. A zdá sa, že globálna dôvera ľudí v absolútne všetko sa vyparila.”

Novší tweet Novogratza však naznačuje, že opäť vidí potenciálne príležitosti pre Bitcoin, ktorý je v čase, kedy sa očakáva veľké tlačenie peňazí, alternatívou vďaka svojmu neinflačnému charakteru.

Novogratz popri tom vyzval americký kongres, aby nepristúpil k podobným chybným krokom ako v roku 2008, kedy schválil kontroverzný plán TARP.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.