Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Pantera Capital: Väčšia recesia ako po vojne a “nezávislý Bitcoin”

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead si myslí, že počas finančnej krízy, ktorá je podlá neho zrejme už neodvrátiteľná, sa Bitcoin do 12 mesiacov dostane na svoju historicky najvyššiu cenu.

Zakladateľ hedgeového fondu v San Franciscu sa vyjadril k súčasnej situácii v liste, ktorý adresoval svojim klientom. Jeho topicom bol samozrejme koronavírus COVID-19 a jeho dopad na svetové hospodárstvo.

Morehead vidí súčasnú situáciu veľmi negatívne a myslí si, že globálna ekonomika, ako ju poznáme v súčasnosti, sa chystá vstúpiť do svojho vôbec prvého obdobia negatívneho rastu. ,,Som presvedčený, že recesia bude pravdepodobne väčšia ako po povojnovej recesii,” uviedol na margo amerického hospodárstva.

Obchodník s 35 ročnými skúsenosťami dodal: ,,Toto je niečo úplne iné, než sme doteraz zažili. Skončí to najdlhšou globálnou expanziou v histórii. Je pravdepodobné, že bude mať väčší globálny ekonomický dopad než akýkoľvek pokles v nedávnej pamäti,” pokračoval v hrozivej predpovedi.

Pokiaľ ide o Bitcoin, vidí v ňom nádej. ,Veríme, že krátkodobá vysoká korelácia Bitocinu s tradičnými trhmi sa skončila a že kryptomeny sa začnú obchodovať nezávisle,” naznačil pozitívnu predpoveď pre tento trh.

Bitcoin prirovnal k dlhopisom, ktoré majú tendenciu byť úspešné v čase trhových turbulencii a predpovedal, že Bitcoin sa bude zotavovať postupne. ,,Cena Bitcoinu môže priniesť nový rekord v nasledujúcich 12 mesiacoch. Nestane sa to zo dňa na noc. Môj najlepší odhad je, že inštitucionálnym investorom potrvá dva až tri mesiace, kým sa ich súčasné portfóliové tímy spoja. Ďalšie 3 až 6 mesiacov budú potrebovať na skúmanie nových príležitostí vrátane kryptomien. Keď sa začnú prideľovať prostriedky (na investície pozn.red.), týmto trhom sa skutočne začne dariť,” uviedol.

Morehead síce neuviedol svoju cenovú predpoveď na najbližšie obdobie, no dodal, že Bitcoin má potenciál dosiahnuť hodnotu 356 000 dolárov v priebehu niekoľkých rokov.

Upozorňujeme vás, že tento článok nie je investičné poradenstvo, buďte veľmi opatrní. Ani Morehead nemá krištáľovú guľu a môže sa mýliť. V prvom rade dúfajme, že jeho katastrofický scenár o budúcnosti globálnej ekonomiky sa nenaplní. A ak žiaľ áno, snáď bude mať pravdu aspoň s tým Bitcoinom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.