Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Pantera Capital: Väčšia recesia ako po vojne a “nezávislý Bitcoin”

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead si myslí, že počas finančnej krízy, ktorá je podlá neho zrejme už neodvrátiteľná, sa Bitcoin do 12 mesiacov dostane na svoju historicky najvyššiu cenu.

Zakladateľ hedgeového fondu v San Franciscu sa vyjadril k súčasnej situácii v liste, ktorý adresoval svojim klientom. Jeho topicom bol samozrejme koronavírus COVID-19 a jeho dopad na svetové hospodárstvo.

Morehead vidí súčasnú situáciu veľmi negatívne a myslí si, že globálna ekonomika, ako ju poznáme v súčasnosti, sa chystá vstúpiť do svojho vôbec prvého obdobia negatívneho rastu. ,,Som presvedčený, že recesia bude pravdepodobne väčšia ako po povojnovej recesii,” uviedol na margo amerického hospodárstva.

Obchodník s 35 ročnými skúsenosťami dodal: ,,Toto je niečo úplne iné, než sme doteraz zažili. Skončí to najdlhšou globálnou expanziou v histórii. Je pravdepodobné, že bude mať väčší globálny ekonomický dopad než akýkoľvek pokles v nedávnej pamäti,” pokračoval v hrozivej predpovedi.

Pokiaľ ide o Bitcoin, vidí v ňom nádej. ,Veríme, že krátkodobá vysoká korelácia Bitocinu s tradičnými trhmi sa skončila a že kryptomeny sa začnú obchodovať nezávisle,” naznačil pozitívnu predpoveď pre tento trh.

Bitcoin prirovnal k dlhopisom, ktoré majú tendenciu byť úspešné v čase trhových turbulencii a predpovedal, že Bitcoin sa bude zotavovať postupne. ,,Cena Bitcoinu môže priniesť nový rekord v nasledujúcich 12 mesiacoch. Nestane sa to zo dňa na noc. Môj najlepší odhad je, že inštitucionálnym investorom potrvá dva až tri mesiace, kým sa ich súčasné portfóliové tímy spoja. Ďalšie 3 až 6 mesiacov budú potrebovať na skúmanie nových príležitostí vrátane kryptomien. Keď sa začnú prideľovať prostriedky (na investície pozn.red.), týmto trhom sa skutočne začne dariť,” uviedol.

Morehead síce neuviedol svoju cenovú predpoveď na najbližšie obdobie, no dodal, že Bitcoin má potenciál dosiahnuť hodnotu 356 000 dolárov v priebehu niekoľkých rokov.

Upozorňujeme vás, že tento článok nie je investičné poradenstvo, buďte veľmi opatrní. Ani Morehead nemá krištáľovú guľu a môže sa mýliť. V prvom rade dúfajme, že jeho katastrofický scenár o budúcnosti globálnej ekonomiky sa nenaplní. A ak žiaľ áno, snáď bude mať pravdu aspoň s tým Bitcoinom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne