Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čísla z Twitteru: Záujem o Bitcoin rastie, altcoiny však padajú

Článok

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ak by sa zmienky užívateľov na Twitteri o konkrétnych kryptomenách premietali do ich ceny, tak by bol na tom Bitcoin dobre, no altcoiny veľmi zle. Vyplýva to z nových čísel, ktoré publikovala analytická spoločnosť Bitinfocharts.

Bitinfocharts, ktorá sleduje aktivitu užívateľov na sociálnej sieti Twitter, informovala, že hlavné altcoiny ako Ethereum, Litecoin a XRP, sa blížia k svojim historickým minimám za obdobie posledných dvoch až troch rokov. Naopak zmienky o Bitcoine v posledných troch mesiacoch rastú, hoci sú ďaleko od svojich maxím v roku 2017, kedy vrcholil posledný veľký krypto bullrun.

Priemer denných tweetov o XRP (s použitím hashtagu) je okolo 2500, čo je o 60% menej, než v januári 2020, kedy sa tento priemer pohyboval medzi 6000 až 7000 tweetmi. Naposledy bolo XRP tak nízko v tomto ukazovateli pred takmer 21 mesiacmi v júli 2018. Zaujímavé však je, že svoj vrchol dosiahlo XRP na Twitteri 21. septembra 2018 a teda nie koncom roka 2017, ako ostatné veľké kryptomeny. Podľa Bitcoininfocharts v tom období boli zmienky o XRP približne 20 000 krát denne. Pravdepodobne za to mohli správy o tom, že technológiu firmy Ripple s názvom XRapid, ktorá využíva kryptomenu XRP, si idú osvojiť banky.

Pokiaľ ide o Litecoin, zmienky o tejto kryptomene sú aktuálne na 1,3% svojho doterajšieho maxima, ktorým bolo približne 31 000 tweetov denne. Ethereum je od svojich maxím až 95%. Historicky najvyšší denný priemer bol okolo 51 tisíc tweetov.

Ak však ide o Bitcoin, zmienky o tejto kryptomene rastú od úvodu roka 2020. Kým v januári sa denne spomenul priemerne 12 tisíc krát, v marci je to už zhruba dvojnásobok (rekord atakoval 160 tisíc tweetov denne).

Dôvody zvýšeného záujmu o Bitcoin môžu byť viaceré. Niektorí analytici sa prikláňajú k názoru, že ľudia ho vyhľadávajú ako investičnú alternatívu v čase globálnej neistoty súvisiacej s koronavírusom a otrasmi ekonomiky. Iní sa domnievajú, že k tomu dopomáha blížiaci sa májový halving.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.