Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Storočná významná nemecká sporiteľňa chce sprístupniť Bitcoin cez bankový účet

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Storočná nemecká regionálna banková inštitúcia Sparkassen by mohla už budúci rok začať poskytovať svojim klientom príležitosť kupovať a predávať bitcoiny. Ladí to s pomerne jasne stanoveným trendom nemeckého bankového trhu postupne sprístupniť Bitcoin a iné veľké kryptomeny retailovým užívateľom.

Sporiteľňa Sparkassen, ktorá má viac ako 470 pobočiek a dokopy vyše 50 miliónov zákazníkov, by mala umožniť svojim klientom už v roku 2022 držanie bitcoinov priamo cez ich bežné bankové účty.

Informoval o tom Finance Forward, ktorý tvrdí, že išlo o dlhšiu dobu utajovaný projekt skupiny DSV, Deutsche Sparkassenverlag, dcérskej spoločnosti Sparkassen, na ktorom mal pracovať špecializovaný tím z divízie S-Payment, ktorý uvádza na trh nové platobné riešenia pre súkromných aj firemných zákazníkov sporiteľní.

Ide o regionálny typ bankovej inštitúcie

Pobočky 100-ročnej regionálnej inštitúcie sú riadené miestnymi dozornými radami a zástupcami mestskej rady, ktorých dopĺňa rad odborníkov z bankového sektora. Tieto sporiteľne poskytujú služby vždy len zvlášť v rámci svojho regiónu a zameriavajú sa najmä na úverové aktivity a miestny regionálny rozvoj.

Spravodajský portál Stern uviedol, že Sparkassen je lídrom na trhu medzi nemeckými finančnými inštitúciami. Skutočnosť, že práve táto inštitúcia si teda vybrala Bitcoin ako svoj ďalší potenciálny produkt, môže byť veľmi silným signálom aj pre ďalších významných hráčov.

Rozhodne sa v úvode budúceho roka

Výbory Sparkassen by mali o zavedení prístupu k Bitcoinu pre ich klientov hlasovať začiatkom roka 2022. Ak sa rozhodnú kladne, prvý kontakt zákazníkov s BTC cez ich účty by mohol byť realizovaný už budúci rok. Zaujímavé je, že vzhľadom na regionálne riadenie Sparkassen sa každá z 370 pobočiek následne úplne sama a nezávisle rozhodne, či túto možnosť využije, alebo nie.

Nemecko je crypto-friendly krajinou

Nemecko ako najsilnejšia európska ekonomika naznačuje už dlhšiu dobu pozitívny prístup ku kryptomenám. Veľký krok urobilo aj v prípade zmeny legislatívy, ktorá od 2. augusta povoľuje tzv. „Spezialfondom”, ktoré spravujú viac než 2,1 bilióna dolárov (1,8 bilióna eur) investovať až 20% svojich aktív do kryptomien (vyše 400 miliárd eur).  Takýchto Spezialfondov je v Nemecku viac než 4000 a medzi investormi sú veľmi populárne vďaka prísnej regulácii, ich flexibilite a diverzifikácii.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.