Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (25.4.): Hack MyEtherWallet, Čína, Ripple či pád Bitcoinu

Článok

Správy dňa a hack
Správy dňa a hack

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa prepadá

Po sérii dní v zelených číslach dnes takmer všetky kryptomeny oslabujú. Odštartoval to tradične Bitcoin, ktorý najprv rástol až takmer k hodnote 9800 dolárov, no odvtedy sa prepadá a zatiaľ to vyzerá tak, že bude intenzívne bojovať o udržanie sa nad úrovňou 9 tisíc USD. Altcoiny krvácajú ešte výraznejšie, pričom u väčšiny z nich sú badateľne vyše 10 percentné straty v priebehu posledných 24 hodín. Trhová kapitalizácia medzitým tesne klesla pod 400 miliárd dolárov.

Problémy MyEtherWallet

Webová peňaženka MyEtherWallet sa včera stala terčom hackerského DNS útoku, čo znamená, že hackeri získali kontrolu nad DNS servermi. Tým pádom mohli získať informácie od ľudí, ktorí sa prostredníctvom tohto portálu prihlásili k svojim peňaženkám. V bezpečí by mali byť tí, ktorí MyEtherWallet v predchádzajúcich dňoch nepoužívali. Hackeri podľa dostupných informácií a správ, ktoré zverejnil na Twitteri oficiálny účet MyEtherWallet.com, použili k útoku servery Google. Podľa informácií Coindoo.com prišli užívatelia o vyše 150 tisíc dolárov, keďže hacker presunul okolo 215 tokenov ETH.

Bitcoin alebo Bitcoin Cash?

Stratég z Wall Street Tom Lee porovnal Bitcoin a Bitcoin Cash a tiež odhalil výsledky najnovšieho prieskumu medzi finančníkmi, podľa ktorého sa prepad hodnoty Bitcoinu už skončil. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Walmart využije blockchain

 Walmart, najväčší diskontný reťazec na svete, chce využívať technológiu Blockchain pre oddelenie potravinárskych výrobkov. Vyhlásil to viceprezident pre bezpečnosť a zdravie potravín Frank Yiannas v rámci konferencie Business of Review v Cambridge v Massechusetts. Yiannas tvrdí, že Blockchain dokáže skrátiť čas potrebný na sledovanie produkcie zo šiestich dni na dve sekundy. Okrem iného by to malo viesť k zníženiu odpadu ako aj k zlepšeniu transparentnosti. (cointelegraph.com)

Čína chce použiť Blockchain, aby sa zbavila veľkého problému

Kontrolný úrad Číny zvažuje využiť Blockchain na riešenie problému “nekončeného cyklu ukladania a správy údajov”. Národný kontrolný úrad je aktuálne poverený auditom všetkých finančných transakcií súvisiacich s vládou . Zároveň riadi centralizované dátové centrum, ktoré uchováva príslušne údaje pre každú podriadenú audítorskú kanceláriu v krajine na provinčnej a obecnej úrovni. Vo svojom návrhu uvádza, že riešenie prostredníctvom Blockchainu, ktorý využíva algoritmy distribuovaného uzla na dosiahnutie a aktualizáciu údajov a algoritmy šifrovania a dešifrovania na zabezpečenie prenosu údajov a prístupu, by výrazne znížilo pracovné zaťaženie ústrednej vlády. (cointelegraph.com)

Malta krajinou číslo 1 vo svete kryptomien?

Pokiaľ ide o efektívnu reguláciu a podporu kryptomien, Malta je o niekoľko rokov pred väčšinou svojej konkurencie. Viac sa o tom dočítajte v tomto našom článku.

 Hosťom VIP akcie Ripple bude Snopp Dog

Populárny raper Snoop Dog bude 15. mája v New Yorku hosťom VIP večierku spoločnosti Ripple (XRP), ktorý je organizovaný pre ľudí, ktorí pomohli rozvíjať platformy XRP Ledger a xRapid ako aj pre všetkých tých, ktorí prispeli k propagácii tejto kryptomeny.  Snoop Dog nie je prvou celebritou, ktorá je spájaná s kryptomenami. Počas Super Bowlu Lionel Richie propagoval Bitcoin futures, anglický futbalový veterán Michael Owen spustil vlastný token či Paris Hilton minulý rok oznámila ICO LydianCoin. Nuž a ako sa neskôr ukázalo, minulý rok propagovali podvodné ICO boxer Floyd Mayweather a hudobník DJ Khaled. (cointelegraph.com)

Bitcoin lepší než zlato?

Počas 23. výročnej konferencie investičnej spoločnosti Sohn Investment poskytol rozhovor na tému kryptomien zakladateľ a manažér hedgeových fondov spoločnosti Pfeffer Capital John Pfeffer, ktorý označil Bitcoin za hlavného kandidáta, ktorý môže nahradiť zlato. Taktiež udiedol dva odhady na budúcu cenu Bitcoinu – jeden pravdepodobný a druhý menej. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.