Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je lepší než zlato. Cena $90 000 je pravdepodobná, tvrdí manažér hedgeových fondov

Článok

John Pffefer
John Pffefer

Počas 23. výročnej konferencie investičnej spoločnosti Sohn Investment poskytol rozhovor na tému kryptomien zakladateľ a manažér hedgeových fondov spoločnosti Pfeffer Capital John Pfeffer, ktorý označil Bitcoin za hlavného kandidáta, ktorý môže nahradiť zlato. Zároveň uviedol, že Bitcoin je “na každom fronte lepší než tento drahocenných kov.”

Pfeffer sa následne v pondelok 24. apríla objavil v relácii Fast Money na televíznej stanici CNBC, kde potvrdil, že Bitcoinu predpovedá navýšenie jeho hodnoty na nie menej než 90 tisíc dolárov s potenciálom rastu až k 700 000 dolárom.

Pfeffer však zároveň upozornil televíznych divákov, že Bitcoin je nutné vnímať ako rizikový typ investície: ,,Mohol by ísť na nulu, ale môže stáť aj oveľa viac.”

Jeho odhad hodnoty 90 tisíc dolárov argumentuje tým, že Bitcoin ho môže dosiahnuť, ako sa bude rovnať súkromným holdingom zlata, čo je približne 1,5 miliardy z celkovej hodnoty 150 miliárd amerických dolárov.

Scenár rastu až k spomínaným 700 tisíc dolárom označuje za menej pravdepodobný, no stále možný, pretože vtedy by sa musel Bitcoin stať hlavnou rezervnou menou. Taktiež uviedol, že ak Bitcoin vytlačí 25% devízových rezerv, hodnota marketcapu BTC dosiahne 6,4 bilióna dolárov.

Bitcoin je kandidát

,,Úprimne, zlato je dosť hlúpe. Sme vesmírna, digitálna spoločnosť a stále používame nejaký žltý kov ako náš nezávislý uchovávateľ hodnoty. V určitom okamihu však prídeme s lepšou technológiou na tento účel a prvým kandidátom na to je Bitcoin. Uvidíme, či to bude fungovať,” povedal.

Pfefffer doplnil, že rasť Bitcoinu na hodnotu 90 tisíc dolárov môže prísť v priebehu niekoľkých rokov a to v rámci prílevu inštitucionálnych investícii zo súkromného sektora.

Bitcoin v minulosti označili za lepší než zlato aj známe dvojičky bratia Winklevossovci, ktorí sú považovaní za pôvodných autorov myšlienky založiť Facebooku. Časť peňazí, ktoré získali ako odškodné od šéfa Facebooku Marka Zuckerberga investovali do Bitcoinu, vďaka čomu sa neskôr stali prvými kryptomiliardármi.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.