Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee: Radšej vložím peniaze do Bitcoinu než do Bitcoin Cash

Článok

Tom Lee
Tom Lee

Zakladateľ spoločnosti Fundstrat Thomas Lee, ktorý je známy svojimi pozitívnymi predpoveďami v súvislosti s Bitcoinom, včera vyhlásil, že by uprednostnil nákup Bitcoinu (BTC) pred investíciou do Bitcoin Cash (BCH).

V rozhovore pre CNBC uviedol, že hoci je nerád v pozícii, kedy si musí zvoliť jednu z strán, ak by mal vložiť nové peniaze do kryptomien, určite by zvolil Bitcoin pred jeho altcoin alternatívou.

,,Ak by som mal hneď teraz “čerstvé doláre“, mal by som oveľa väčší záujem investovať ich do do niečoho, čo ešte len “leží” a môže prilákať nový kapitál, na rozdiel od niečoho, čo je potenciálne preplatené,” porovnal Bitcoin a Bitcoin Cash.

Vyhlásenie Leeho prišlo uprostred vojny, ktorá prebieha medzi podporovateľmi Bitcoinu a tými, ktorí tvrdia, že skutočným Bitcoinom je Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash v čase písania tohto článku oslabil v posledných 24 hodinách o takmer 14 percent, kým Bitcoin len o 2,5%. Predtým však Bitcoin Cash rástol za posledných týždeň o vyše 50%.

Na otázku, prečo tomu tak bolo, odpovedal Lee tvrdením, že jeho cenu pravdepodobne najviac ovplyvnil blížiaci sa hard fork.

Leeho prieskum

Lee okrem iného v relácii CNBC uviedol výsledky svojho prieskumu, podľa ktorého sa silný prepad hodnoty Bitcoinu, ktorý sme sledovali v prvom štvrťroku 2018, už skončil. Verí v to 82% hráčov z finančného sektora, ktorí boli zapojení do Leeho dotazníku.

65% opýtaných tiež verí, že kryptomeny môžu rásť aj v prípade, že príde recesia a 60% si myslí, že predpoveď Johna McAfeeho, že Bitcoin dosiahne hodnotu milión dolárov do konca roku 2020 sa nenaplní.

Zdroj: Cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.