Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Malta krajinou číslo 1 pre kryptomeny? Je o niekoľko rokov popredu

Článok

Malta - kryptomeny
Malta - kryptomeny

Pokiaľ ide o efektívnu reguláciu a podporu kryptomien, Malta je o niekoľko rokov popredu pred väčšinou svojej konkurencie, uvádza vo svojom článku portál bitcoinist.com.

Premiér krajiny Joseph Muscat tvrdí, že kryptomeny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí a budú tvoriť základ budúcej globálnej ekonomiky.

Maltskí úradníci však zároveň dobre chápu, že kryptomeny prinášajú výhody už v blízkej budúcnosti. Príkladom je spolupráca s kryptoburzou Binance, ktorá plánuje zamestnať na Malte stovky ľudí hneď po tom, ako sa sem presťahuje z Hong-kongu.

Malta zo seba spravila atraktívnu destináciu pre kryptomenové zmenárne a spoločnosti a to vďaka jasne definovaným pravidlám a predpisom v tejto oblasti. Ponúka tak právnu istotu v priestore, ktorý je v súčasnosti inde neregulovaný. Okrem toho je atraktívna aj vďaka nízkej 5% dani pre medzinárodné spoločnosti.

Boj o prvé miesto

Malta zvádza boj o pozíciu lídra vo svete kryptomien s gigantmi ako sú Japonsko, Južná Kórea a Hongkong, v ktorých sú prevádzkované veľké zmenárne.

Japonsko je v súčasnosti pravdepodobne vedúcou krajinou pre kryptomeny a to najmä vďaka svojim pro-kryptomenovým reguláciám, ktoré bojujú proti podvodom a praniu špinavých peňazí, no zároveň sa snažia sa chrániť spotrebiteľov a podporujú rozvoj tohto trhu.

Čo sa týka Európy, hlavným konkurentom Malty je Švajčiarsko – teda krajina s nízkymi daňami, ktorá plánuje reguláciu ICO a svoje kroky podriaďuje cieľu, aby bola považovaná za takzvané “kryptoúdolie” (Crypto Valley).

Oznámenie Binance, jednej z najväčších búrz na svete, o sťahovaní sa na Maltu, posilnilo renomé tejto krajiny, čo následne potvrdilo ohlásenie konkurenčného OKEX-u, že má v pláne to isté.

Zakladateľ kryptomeny TRON (TRX) Justin Sun taktiež potvrdil, že zvažuje so svojou spoločnosťou presun do tejto oblasti, pričom Binance a Malte priamo pogratuloval k uzavretiu spolupráce, ktorú označil za veľmi významnú.

Zdroj: bitcoinist.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.