Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.1.): Osem zaujímavosti, ktoré stoja za pozornosť

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien (6.2.)
Správy dňa zo sveta kryptomien (6.2.)

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Štvrtkový prehľad o kryptomenách

Zakladateľ Cardano (ADA) o budúcnosti kryptomien

Trh s kryptomenami možno bude potrebovať viac ako 10 rokov na to, aby sa vrátil k najvyšším cenám z roku 2017. Myslí si to Charles Hoskinson, zakladateľ kryptomeny Cardano (ADA), ktorý stál aj pri zrode Ethereum. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Zakladateľ Cardano: Cenám kryptomien môže trvať 10 rokov, kým sa vrátia tam, kde boli v roku 2017

Bitcoin ETF od VanEck a SolidX zrušené

Chicagská burza CBOE stiahla zo SEC žiadosť o schválenie Bitcoin ETF, na ktorej sa podieľala s firmami VanEck A SolidX. Najnádejnejšia žiadosť, o ktorej mal padnúť definitívny verdit 27. februára, je tak pasé. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

AKTUALIZOVANÉ: Bitcoin ETF od VanEck a SolidX zrušené. Čakajú nás v roku 2019 nové žiadosti?

Stane sa OKEx verejne obchodovanou spoločnosťou?

Star Xu, zakladateľ zmenárne OKCoin a druhej najväčšej burzy s kryptomenami OKEx, kúpil za 60 miliónov dolárov kontrolný podiel v spoločnosti kótovanej na burze v Hongkongu LEAP Holdings Group. Táto akvizícia má charakteristiky rezervného prevzatia – známeho ako rezervná počiatočná verejná ponuka (IPO). Tá umožňuje súkromnej spoločnosti zakúpiť verejne obchodovanú spoločnosť na burze čím sa z časti vyhne byrokratickému preskúmaniu, ktorý je spojený so vstupom na burzu. Je tak pravdepodobné, že OKEx sa ocitne časom na burze bez toho, aby musel prejsť tradičným IPO. (cointelegraph)

Bitmain na burze? Šanca asi nie je veľká

Vedúci predstaviteľ burzy cenných papierov v Hongkongu Charles Li Xiaojia naznačil, že ťažobný gigant Bitmain nemá veľkú šancu na to, aby mohol vstúpiť na burzu skrz IPO (počiatočnú ponuku akcií). ,,Ak spoločnosť zarobila miliardy amerických dolárov cez biznis typu A a zrazu povie, že robí biznis typu B bez toho, aby preukázala akúkoľvek výkonnosť, alebo potvrdila, že biznis typu B je lepší, nemyslím si, že biznis typu A uvedený v žiadosti bude udržateľný,” uviedol počas konferencie Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose. (cointelegraph)

Peňaženka na kryptomeny v Samsung S10?

Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že nová vlajková loď os Samsungu, model Samsung Galaxy S10, ktorý bude predstavený oficiálne 20. februára, bude mať zakomponovanú aj bezpečnú peňaženku na kryptomeny.  Na Twitter unikli fotografie, ktoré to potvrdzujú. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Kryptopeňaženka v Samsung Galaxy S10? Unikli fotografie, ktoré to potvrdzujú

Rýchle správy

BLOCKCHAIN: Singapurská pobočka londýnskej nadnárodnej bankovej spoločnosti Standard Chatered dokončila prvú obchodnú finančnú transakciu za pomoci technológie blockchain. Banka uviedla, že za pomoci tejto technológie sa dohoda o dodávateľskom reťazci agropodnikov dokončila len za jeden deň namiesto bežných 5 až 7 dní.  (cointelegraph)

SYMBIONT: Citigroup a Nasdaq investujú 20 miliónov dolárov do projektu Symbiont.io Inc. Ide blockchain a smart kontrakt platformu orientovanú na kapitálové trhy, prácu v oblasti súkromného kapitálu, hypotéky, správy údajov a syndikovaných úverov. Medzi ďalších investorov patrí aj Galaxy Digital Holdings Mikea Novogratza.

INSOLAR (INS): Platforma Enterprise (kryptomena Insolar – INS) 22. februára úspešne spustila testnest, v rámci ktorého zaznamenala viac ako 10 000 transakcií za sekundu (TPS). Pre ilustráciu Bitcoin dokáže spracovať asi 7 TPS a Ethereum 20 TPS. Insolar okrem toho plánuje 30. Januára zverejniť svoj whitepaper. (cointelegraph)

Odkaz na včerajší diel kryptonoviniek:

Krypto správy dňa (22.1.): Bitcoin môže stáť 10 miliónov dolárov a vyriešiť dlhovú krízu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.