Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

AKTUALIZOVANÉ: Bitcoin ETF od VanEck a SolidX zrušené. Čakajú nás v roku 2019 nové žiadosti?

Článok

Bitcoin ETF zrušené
Bitcoin ETF zrušené

Schválenia Bitcoin ETF sa tak skoro nedočkáme. Produkt, ktorý mohol byť podľa mnohých analytikov spúšťačom nového bullrunu Bitcoinu, prišiel o svojho najväčšieho favorita na úspech.

Žiadosť spoločnosti VanEck a SolidX, o ktorej mala Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) rozhodnúť do 27. februára, už nie je v hre. Stiahla ju chicagská burza CBOE, na ktorej sa mal Bitcoin ETF obchodovať.

Dokument potvrdzujúci stiahnutie žiadosti začal kolovať internetom včera večer a následne ho potvrdili viaceré zahraničné média vrátane Coindesk či Cointelegraph.

Žiadosť bola pritom v schvaľovacom procese už viac než 200 dní. SEC medzitým dvakrát rozhodla, že svoj verdikt odkladá, pretože potrebuje viac informácii. 27. február však bol posledným možným termínom na rozhodnutie, či už by išlo o schválenie alebo zamietnutie.

Proces rozhodovania SEC ovplyvnil v úvode roka americký shutdown pre spor medzi Donaldom Trumpom a americkým kongresom, týkajúci sa výstavby plotu medzi americkou a mexickou hranicou, ktorý sľúbil Trump svojim voličom už počas prezidentskej kampane. Shutdown znamená čiastočne pozastavenie financovania a činnosti amerických federálnych orgánov vrátane SEC či CFTC.

SEC kvôli shutdownu nemá dostatok personálu a času na posúdenie žiadosti a preto je pravdepodobné, že žiadosť by bola zamietnutá tak či onak. CBOE potvrdila, že žiadosť stiahla práve z tohto dôvodu.

Aká bude budúcnosť Bitcoin ETF?

CBOE nestiahla žiadosť z dôvodu, že by nemala záujem o obchodovanie s Bitcoin ETF. Dnes oficiálne potvrdila, že po zrušení shutdownu prídu VanEck, SolidX a CBOE s novým vylepšeným návrhom. Jeho posúdenie však bude trvať určitú dobu a je nepravdepodobné, že sa dočká verdiktu v roku 2019.

Medzitým na schválenie Bitcoin ETF podala návrh spoločnosť Bitwise Asset Management zo San Francisca, ktorá tvrdí, že vyriešila všetky problémy týkajúce sa predchádzajúcich zamietnutých žiadosti o ETF. Podrobnosti o žiadosti Bitwise nájdete v tomto našom článku.

Bitwise podal žiadosť na Bitcoin ETF. Tvrdí, že vyriešil problémy predchodcov

Dá sa očakávať, že novú žiadosť podajú v roku 2019 aj bratia Winklevossovci, ktorým SEC zamietla predchádzajúce dva pokusy. V nedávnom rozhovore na sociálnej sieti Reddit vyhlásili, že schválenie Bitcoin ETF patrí medzi ich hlavne ciele.

Bratia Winklevossovci odpovedali na otázky o Bitcoine a kryptomenách

Komentár k zrušeniu žiadosti od Jakuba Kraľovanského zo Smart Profit:

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.