Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.1.): Bitcoin môže stáť 10 miliónov dolárov a vyriešiť dlhovú krízu

Článok

Správy
Správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Utorkové správy

Bitcoin môže dosiahnuť hodnotu 10 miliónov dolárov a stať sa zlatým štandardom

Podľa spoločnosti Lucid Investment Strategies môže raz hodnota Bitcoinu dosiahnuť až 10 miliónov dolárov. Spoločnosť tieto na prvý pohľad šialené tvrdenia zakladá na tom, že rastúci svetový dlh vytvára veľkú príležitosť pre kryptomeny. Pomer medzi globálnym dlhom a bohatstvom sa totiž rýchlo zmenšuje. Kým dlh za posledných 20 rokov vzrástol o 394 percent, bohatstvo len o 133 percent. Spoločnosť Lucid Investment preto vymenovala 5 možných stratégii ako tento stav zvrátiť a nachádza sa medzi nimi aj masová investícia do Bitcoinu, ktorý sa môže stať zlatým štandardom a riešiteľom svetovej dlhovej krízy.

Okrem Bitcoinu boli za možné riešenia dlhovej krízy označené prijatie zlatého štandardu, vytvorené komoditného/menového koša, hospodársky rast a alebo priame zlyhanie štátneho dlhu. (ccn)

Šéfka Nasdaq: Kryptomeny stále môžu uspieť a stať sa globálnymi menami

Adena Friedmanová, prezidentka a generálna riaditeľka Nasdaq Inc. vyhlásila, že kryptomeny si zaslúžia príležitosť „nájsť svoju trvalo udržateľnú budúcnosť v hospodárstve.” Podľa Friedmanovej si kryptomeny prešli už viacerými fázami, od začiatkov, kedy zaujímali len priekopníkov novej technológie až po “hype” z roku 2017.

Teraz podľa nej stoja na križovatke, kde sa rozhodne o ich budúcnosti. Buď nájdu svoju praktickú užitočnosť, po ktorej budú nasledovať roky trvalého udržateľného komerčného pokroku a integrácie do hospodárskej štruktúry alebo tento vynález nedosiahne širokú adopciu a nenájde trvalo udržateľné komerčné využitie. Zároveň poznamenala, že na to, aby sa kryptomeny vyvinuli do prakticky použiteľného vynálezu so stabilnou hodnotou potrebujú riadnu regulačnú jasnosť. (cointelegraph)

Recenzia: SimpleCoin – rokmi overená československá zmenáreň na kryptomeny

Poradca BOE: Kryptomeny zlyhávajú v základných testoch finančných služieb

Hlavný poradca guvernéra Bank of England (BOE) Mark Carney povedal v rozhovore pre Bloomberg, že kryptomeny zlyhali pri základných fundamentálnych finančných testoch. ,,Nemám strach v súvislosti s kryptomenami. Zlyhávajú pri základných testoch finančných služieb. Nie sú dobrým nástrojom pre výmenu, nie sú držiteľom hodnoty a sú pomalšie,” uviedol. (cointelegraph)

Huobi plánuje vlastný stablecoin

Burza Huobi, ktorá patrí k šiestim najväčším na svete, má v úmysle dať do obehu tento rok, pravdepodobne už v jeho prvej polovici, vlastný stablecoin. Povedal to počas prezentácie v Singapure finančný riaditeľ Chris Lee, ktorý zároveň uviedol, že je optimistický pokiaľ ide o budúcnosť trhu s kryptomenami a verí, že oživenie nastane už tento rok. (cointelegraph)

UPOZORNENIE: Za 1 TRX dostanete napokon len 0.11 BTT

Včera sme vás v tomto článku informovali o podmienkach airdropu kryptomeny torrentového klienta BitTorrent, ktorá vzniká na blockchaine TRON. Súčasťou článku bola informácia o tom, že držitelia kryptomeny TRON (TRX) dostanú za každé 1 TRX v rámci airdropu 1 token BTT. Napokon je to však inak. Za 1 TRX dostanete pravdepodobne len 0.11 BTT.

Informáciu o pomere 1 TRX = 1 BTT sme založili na základe textu uvedeného v článku na portáli medium.com, ktorý zverejnila samotná spoločnosť BitTorrent. V článku sa nachádzala táto pasáž:

,,If you are holding 1 TRX, you will be eligible to receive 1 BTT. All official wallets relaying on TRON’s network and carrying TRX will be eligible for BTT airdrops corresponding to the amount they are holding. No minimum of TRX is required to qualify for BTT airdrops.”

Článok však bol medzitým upravený, pričom na jeho konci je uvedené, že za 1TRX dostanú užívatelia len 0.11 BTT. Ako dôkaz, že vyššie spomínaný text sa naozaj nachádzal v spomínanom článku prikladáme screenshot z Google, ktorý to potvrdzuje:

Tronairdrop

O pomere 1:1 informovali medzitým aj mnohé zahraničné stránky.

Rýchle správy

BINANCE & BTT: Burza Binance potvrdila, že bude podporovať airdrop kryptomeny BitTorrent (BTT), ktorá vzniká na platforme TRON. Za 1 TRX držané v čase airdropu na Binance dá užívateľom 0.11 BTT, podmienkou je však držanie aspoň 100 TRX. Prvý airdrop BittTorrent (BTT) je naplánovaný na 11. februára.  (binance)

OSN: Organizácia spojených národov v rámci svojej výročnej správy nazvala kryptomeny a technológiu blockchain novým odvetvím s veľkým potenciálom pre oblasť digitálnych financií.

CRYPTOPIA: Podľa najnovších predpokladov boli z novozélandskej burzy Cryptopia ukradnuté kryptomeny v hodnote viac než 16 miliónov dolárov (v čase hacku).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.