Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Cardano: Cenám kryptomien môže trvať 10 rokov, kým sa vrátia tam, kde boli v roku 2017

Článok

Charles Hoskinson
Charles Hoskinson

Trh s kryptomenami možno bude potrebovať viac ako 10 rokov na to, aby sa vrátil k najvyšším cenám z roku 2017, myslí si Charles Hoskinson, zakladateľ kryptomeny Cardano (ADA).

Hoskinson, ktorý stál aj pri zrode Ethereum, sa na tuto tému rozprával 17. januára počas konferencie Crypto Finance s redakciou Cointelegraph. Autor jedného z najnádejnejších kryptoprojektov súčasnosti porovnal rast kryptomien z roku 2017 s dot-com bublinou z úvodu 21. storočia a firmou Amazon.

Poukázal na to, že Amazonu trvalo 11 až 12 rokov, kým sa vrátil na hodnotu, ktorú mal na vrchole dot-com bubliny. Avšak v rokoch 2011-2012 už bol oveľa vyspelejšou spoločnosťou.

,,Môže trvať 11 rokov, kým sa kryptopriemysel vráti späť tam, kde sme boli v roku 2017, ale v tom bode budeme dramaticky odlišný. Budeme mať milióny, možno aj miliardy užívateľov. Budeme v mnohých spotrebiteľských výrobkoch, budú ľahko použiteľné, dokonca aj babička ich bude môcť používať. Veľa problémov bude vtedy už vyriešených,” myslí si. Hoskinson ako príklad uviedol úmrtie človeka a následný prístup k jeho privátnym kľúčom.

Kryptopeňaženka v Samsung Galaxy S10? Unikli fotografie, ktoré to potvrdzujú

Potrebný je záujem inštitucionálnych hráčov

Ďalšou kľúčovou úlohou je podľa Hoskinsona prilákanie inštitucionálnych investorov. Wall Street neustále čaká na investície do nových aktív, no vývojári musia predložiť primeraný plán na dosiahnutie väčšej adopcie kryptomien.

,,Inštitucionálni investori sú veľmi vyberaví. Sú to mimoriadne inteligentní investori. Potrebujú ekosystém sofistikovaných obchodných nástrojov a stratégii. Potrebujú deriváty, potrebujú možnosti, potrebujú možnosť shortovať, a ak trh bude mať tieto veci, stane sa to, že už nikdy neuvidíme takú masívnu volatilitu,” tvrdí.

Pokiaľ ide o inštitúcie, Mike Novogratz sa domnieva, že na trh prídu peniaze z Wall Street už v roku 2019. Štúdia, ktorú vypracoval Global Bockchain Business Council však ukazuje, že väčšina popredných manažérov sa zatiaľ o kryptomeny intenzívne nezaujíma a až 63 percent vedúcich pracovníkov stále nerozumie tomu, čo vlastne blockchain je.

Dnešný súhrn noviniek nájdete tu:

Krypto správy dňa (24.1.): Osem zaujímavosti, ktoré stoja za pozornosť

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.