Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (22.2.): Problémy japonskej burzy, Bitfinex, Bitcoiin2Gen či Tesla

Článok

Kryptonovinky dňa
Kryptonovinky dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Japonská kryptozmenáreň Zaif mala vážnu technickú chybu, v ktorej dôsledku mohlo sedem rôznych ľudí nakúpiť kryptomeny za 0 JPY (japonský jen). Šesť z týchto transakcií bolo zrušených, no siedmy užívateľ sa snažil túto chybu rýchlo využiť a bitcoiny, ktoré získal zadarmo, chcel presunúť preč z burzy.  Údajne malo o BTC v hodnote 20 biliónov dolárov, čo je vzhľadom na skutočnosť, že celkový Matket Cap Bitcoinu bol v tom čase 183 miliárd dolárov, pomerne šokujúce. Viaceré média sa preto domnievajú, že práve táto správa mohla byť jedným z dôvodov súčasného prepadu Bitcoinu, ktorý za posledných 24 hodín oslabil o takmer 10% a ostatným kryptomenám sa darí ešte menej. Japonská burza Zaif je jednou z 16, ktoré sú registrované japonskou vládou.  (gizmodo.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výrobca elektromobilov Tesla sa stal terčom malware útoku, ktorého cieľom bolo ťaženie kryptomien. Hackerský útok nemal nijakým spôsobom ovplyvniť bezpečnosť áut a Tesla uvádza, že neboli poškodené alebo odcudzené ani žiadne citlivé informácie. (coindesk.com)

Holandská finančná skupina ING potvrdila, že spoločnosť Bitfinex, ktorá je jednou z najväčších búrz s Bitcoinom z pohľadu denného objemu obchodovania, má u nich v Holandsku bankový účet. ING intenzívne testuje technológiu Blockchain, no ku kryptomenám má pomerne skeptický postoj. Svojim klientom neumožňuje nakupovať ani predávať digitálne meny prostredníctvom banky. ,,Pokiaľ ide o spoločnosti, ktoré sú aktívne na krypto trhu, sme veľmi konzervatívni,” uviedol hovorcka ING Harold Reusken. (cointelegraph.com)

Známy hollywoodský herec Steven Segal sa stal ambasadorom novej kryptomeny Bitcoiin2Gen (B2G), ktorá má byť údajne “vyššou alebo pokročilejšou verziou pôvodného Bitcoinu”. Whitepaper Bitcoiin2Gen vysvetľuje, že sa líši od Bitcoinu v tom, že má “vlastný ekosystém, vlastnú peňaženku, vlastný systém ťaženia a možnosť výmeny za populárne altcoiny či fiatové meny.” (cointelegraph.com)

Dennis Gartman, ktorý je označovaný aj za kráľa komodít, v minulosti o Bitcoinie povedal, že nie je nič viac ako podvodom z prvej ruky. Napriek tomu teraz investoval do pochybnej blockchain spoločnosti Riot Blockchain Inc, vďaka čomu prerobil jeho fond na tejto investícií 30%. ,,Nikto by si nemal myslieť, že je v poriadku zameniť svoj postoj voči niečomu, čo súvisí s Blockchainom, keď nemáte žiadny konkrétny biznis plán s tým súvisiaci a pokusíte sa predávať cenné papiere založené na humbuku okolo Blockchainu,” píše sa k tejto téme na Bitcoin.com. (bitcoin.com)

Izreaelský daňový úrad bude považovať kryptomeny za majetok, nie menu. Príjmy budú podliehať daní z kapitálových výnosov o výške 20 až 25%. (coindesk.com)

Blockchain technológia môže podľa štúdie Calastone ušetriť v roku 2019 na podielových fondoch až 2,6 miliardy dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tvorca Ethereum Vitalik Buterin chce zaviesť nový systém ICO, ktorý umožní mať investorom väčšiu kontrolu nad produktom, do ktorého vložili svoje peniaze. Viac sa dočítate v tomto článku.

Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.