Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Blockchain môže podľa štúdie Calastone ušetriť až 2,6 miliardy dolárov

Článok

Blockchain ilustrácia
Blockchain ilustrácia

Calastone, najväčšia sieť pre transakcie globálnych fondov, ktorá spája mnohé z popredných svetových finančných inštitúcii, zverejnila vo štvrtok 22. februára výsledky svojho výskumu, podľa ktorého môže technológia Blockchain ušetriť na podielových fondoch až 2,6 miliardy dolárov.

V tlačovej správe Calastone, ktorá využíva digitálne riešenia na automatizáciu investícií do fondov a na šetrenie nákladov, uviedla, že Blockchain má pre toto odvetvie významný potenciál.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Čísla zverejnené spoločnosťou Calastone predstavujú hmatateľnú finančnú hodnotu, ktorú môže blockchain priniesť prostredníctvom odstránenia mnohých neefektívnych riešení, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v systéme a ktoré vedú k zvyšovaniu nákladov, rizík, prevádzkových a regulačných tlakov,” uvádza sa v správe.

Tradičné finančné inštitúcie tak pokračujú v trende chválenia technológie Blockchain, ktorá predstavuje významný pokrok v porovnaní so starou infraštruktúrou a postupmi tohto odvetvia. Portál Cointelegraph len pred týždňom informoval o tom, že počas konferencie T3 na Floride finanční poradcovia nešetrili pozitívnymi slovami na adresu Blockchainu a označili ho za “sociologickú inováciu”.

Zistenia spoločnosti Calastone vychádzajú z externého výskumu o vplyve digitalizácie na trh od roku 2009. Digitalizácia je podľa tohto výskumu zodpovedná za to, že spoločnosť ušetrila na globálnom trhu 635 miliónov dolárov. V roku 2019 pri úspešnej migrácií na Blockchain sa odhaduje, že táto technológia môže ušetriť spoločnosti na podielových fondoch až 2,6 miliardy USD.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.