Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charakter ICO sa v roku 2018 mení, Buterin chce dať investorom väčšiu moc

Článok

Buterin a ICO
Buterin a ICO

O ICO (Initial Coin Offering) je v roku 2018 obrovský záujem, keď len v priebehu necelých prvých dvoch mesiacov tohto roka vyzbierali nové projekty od investorov 2 miliardy dolárov.

Vzhľadom na to, že minulý rok bolo do ICO investovaných 5,7 miliardy USD je jasné, že tento rok bude z pohľadu ICO ešte omnoho úspešnejší.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charakter ICO sa však výrazne mení – dáta ukazujú, že 84% všetkých investícií do ICO pochádza z predpredajov, ku ktorým majú prístup len súkromní investori s vysokým kapitálom.  Do tejto štatistiky pritom ešte nie je zahrnutý predpredaj v pre-sale Telegramu, v ktorom sa podarilo vyzbierať 850 miliónov dolárov, hoci pôvodný plán bol len 600 miliónov USD.

Pre menších investorov to znamená, že sa k ICO dostanú omnoho ťažšie, ak vôbec. Zjednodušene povedané znamená to, že menším investorom, ktorí v minulosti tvorili základný pilier pre budúce úspešné projekty, zostanú teraz len omrvinky, respektíve nakúpia drahšie. Bohatší tak budú pravdepodobne opäť bohatší a menší investori budú znášať väčšie riziko (budú nakupovať drahšie).

Buterin chce zmeny ICO

Investori podľa tvorcu Ethereum Vitalika Buterina potrebujú väčší dohľad nad tým, do čoho vložia prostredníctvom ICO svoje peniaze. Predstavuje si to tak, že počiatoční investori budú mať prostredníctvom smart-kontraktov možnosť v hlasovaní rozhodovať o tom, koľko z vložených peňazí do ICO bude môcť daný projekt v určitom časovom úseku využiť.

,,Zámerom je, aby investori svojim hlasovaním poskytovali developerskému tímu rozumný a nie príliš vysoký mesačný rozpočet a navyšovali ho postupne, keď tento tím dokáže svoju schopnosť kompetentne vykonávať prácu s existujúcim rozpočtom,“ povedal Buterin.

Druhým mechanizmom tohto systému má byť možnosť “náhrady”, kedy sa zvyšný rozpočet vráti držiteľom tokenov v pomere k množstvu, ktoré držia.

Tento zámer by chcel Buterin realizovať prostredníctvom decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO), ktorá umožní investorom čo najlepšie povedať, ako sa s ich peniazmi zaobchádza. Tento systém sa má volať DAICO (kombinácia DAO a ICO).

Zakladateľ DAO Konstantin Boyko-Romanovský spochybňuje súčasný model ICO, ktorý dáva podnikateľom príležitosť získať veľké peniaze bez toho, aby už mali pripravené nejaké hotové produkty alebo platformy. On sám sa v minulosti na pár ICO spálil a preto verí, že tento systém zabezpečí, aby vývojársky tím neminul všetky peniaze bez dosiahnutia reálnych výsledkov.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.