Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo je to ICO? Dajte si pozor na podvodníkov

Článok

Čo je to Ico?
Čo je to Ico?
Čo je to ICO? Dajte si pozor na podvodníkov

O kryptomeny je vo svete čoraz väčší záujem, pričom na trhu sa objavujú neustále nové projekty, ktoré sa snažia zaujať pozornosť investorov. S rozmachom kryptomien sa uplatňuje princíp ich tržnej kapitalizácie pod názvom ICO.

OSPRAVEDLNENIE: notifikácia na tento článok vám bola 2.4.2019 odoslaná omylom. Ide o článok so staršími informáciami. K ICO pripravujeme aktualizáciu pre rok 2019. 

ICO je skratka anglických slov Initial Coin Offering, ktorú môžeme voľne preložiť ako prvú verejnú ponuku digitálnej meny. Zjednodušene povedané ide o prvý predaj novej digitálnej meny ešte pred tým, ako sa dostane na burzy. Nové projekty prostredníctvom ICO získavajú základný kapitál na svoje ďalšie fungovanie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na rozdiel od IPO (Initial Public Offering), ktorú využívajú spoločnosti snažiace sa získať kapitál predajom časti svojich akcií, nie je regulované (zatiaľ), čo v konečnom dôsledku znamená aj to, že k ICO sa môžu dostať aj bežní “smrteľníci” na rozdiel od IPO, ktoré sú väčšinou dostupné len väčším investorom.

ICO využívajú projekty, ktoré sú presvedčené, že prostredníctvom kryptomien dokážu vyvinúť užitočnú aplikáciu či platformu, alebo sa jednoducho snažia vytvoriť úplne novú digitálnu menu.

V praxi väčšinu platí, že ak je projekt úspešný, hodnota danej kryptomeny rastie a investícia sa opláca. Teoreticky však môže nastať aj situácia, kedy hodnota kryptomeny rastie, hoci sa firme nedarí naplniť svoje ciele (a tiež naopak, firme sa darí, no hodnota kryptomeny klesá).

Dôležité: Nákupom ICO na rozdiel od IPO nezískavate žiadny podiel na hospodárskych výsledkoch firmy a tiež nemáte žiadne hlasovacie práva. Výhoda nákupu ICO spočíva predovšetkým v tom, že do firmy investujete v čase, kedy hodnota danej kryptomeny je na počiatočnej úrovni.

Úspešný príbeh Ethereum

Jedným z najúspešnejších ICO bolo Ethereum. Medzi 22. júlom 2014 a 5. augustom 2014 malo 2000 mincí Ethereum hodnotu 1 Bitcoinu. Priemerná hodnota Bitcoinu v tom čase bola 600 dolárov, čiže jedna minca Ethereum mala hodnotu 3,3 dolára. Aktuálne v čase písania tohto článku (10. Január 2018) má jedna minca Ethereum hodnotu približne 1 300 dolárov. Ak by ste teda v tom čase investovali do Ethereum 100 dolárov, mali by ste 330 mincí, ktoré by mali dnes v čase písania tohto článku hodnotu 429 000 dolárov.

Pozor na podvodníkov

Pozor, kúpiť ICO nie je v žiadnom prípade zárukou výhodnej investície. Keby ste išli do ICO Ethereum, určite by ste dnes neoľutovali, no známych je mnoho prípadov, kedy tento „predpredaj“ využili nové projekty zo špekulatívnych dôvodov. Zjednodušene povedané získali peniaze investorov, vybrali peniaze a zmizli. Pri výbere projektu, ktorému veríte a ste ochotný stáť už pri zrode jeho kryptomeny, buďte veľmi opatrní. V tomto obore neexistujú žiadne záruky, že projekt uspeje a preto je dôležité si o ňom čo najviac naštudovať. Na začiatok odporúčame stránku icomarketdata.com, na ktorej si môžete prečítať základné hodnotenia pripravovaných projektov. Taktiež si prečítajte náš článok Zrod novej kryptomeny cez ICO: Na tieto veci si dajte pozor!

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.