Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.
Stredajšie správy zo sveta kryptomien
Jeden z najväčších hedgeových fondov Elliot Management, ktorý založil v roku 1977 miliardár Paul Singel, popísal svoj negatívny pohľad na kryptomeny a nazval ich “jedným z najbrilantnejších podvodov v histórií.” Investori do kryptomien si údajne kupujú čiernu krabičku, ktorá sa napokon ukáže byť prázdna. (cointelegraph.com)
Vôbec prvá národná kryptomena s názvom Petro, ktorá vniká vo Venezuele a jej hodnota má byť krytá ropou, spustila svoj predpredaj. O túto kryptomenu je zjavne obrovský záujem. Prezident krajiny Nicolas Maduro v utorok povedal, že v prvý deň „pre-sale“ investori vložili do Petro 735 miliónov dolárov. Vskutku zaujímavý spôsob, ako riešiť ekonomické problémy tejto krajiny, ktorá bojuje s obrovskou infláciou a nedostatkom potravín či liekov. (reuters.com)
Stúpajúci záujem o kryptomeny je aj medzi študentmi. Reakciou na to sú prvé hodiny výučby tejto problematiky, predovšetkým technológie Blockchain, na amerických univerzitách. Ide predovšetkým o školy orientované na technológie a obchod ako napríklad slávny Princeton či Stanford, Kalifornská Univerzita v Berkley, Cornell Univesity, Duke University či Carnegie Mellon Univesity. (zive.cz)
Bank of India sa domnieva, že technológia Blockchain môže byť v budúcnosti prínosná. ,,Do roku 2030 tradičné bankové služby môžu v dôsledku Blockchainu prestať existovať. Všetky služby bánk tak môžu byť nahradené Blockchainom,” domnieva sa Sudin Baraokar, vedúci inovácií štátnej banky Indie, ktorá sa stavia pozitívne k Blockchain technológií, no investície do kryptomien neodporúča. (yourstory.com)
Kríza súvisiaca s obrovskými poplatkami za Bitcoin transakcie na nejaký čas pominula. Medián denných poplatkov za transakcie v sieti Bitcon padol v nedeľu na 0,79$, čo predstavuje najnižšie číslo za posledných 6 mesiacov. Ide o dramatický prepad až o 97% v porovnaní s $34 “fees” z 23. decembra 2017. Medzi polovicou decembra a polovicou januára bol denný medián okolo 10 dolárov, odvtedy začal postupne klesať. ,,Vo veľkej miere sa vysoké poplatky stali problémom, ktorý sa sám vyriešil. Keďže poplatky vzrástli, niektorí používatelia hľadali spôsoby efektívnejšieho využitia siete, zatiaľ čo iné používatelia prestali túto sieť používať,” píše sa k tejto téme na stránke arstechnica.com. (arstechnica.com)
Fork Litecoin (LTC), po ktorom vznikla nová kryptomene Litecoin Cash (LCC), prispel k zaujímavému rastu hodnoty LTC, ktorý sa posilnil o vyše 55 percent a dostal sa až na hodnotu 249,19$ (aktuálne je na hodnote $224). Litecoin Cash (LCC) má aktuálne hodnotu $7.05, pričom jeho maximom zatiaľ bolo $9.25 a najnižšia hodnota $1.77 (podľa CoinCodex). Podľa Charlieho Leeho, zakladateľa Litecoinu, je tento fork podvod a dáva od neho ruky preč. (.cnbc.com)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
,,Bitcoin zlyhal ako mena meraná štandardnými referenčnými hodnotami a nie je ani vhodným uchvatiteľom hodnoty alebo užitočným nástrojom na nákup vecí”, povedal guvernér britskej centrálnej banky Mark Carney v príhovore študentom Regent’s University. ,,Ale technológia, na základe ktorej fungujú kryptomeny, môže byť stále užitočným spôsobom pre verifikáciu finančných transakcií decentralizovaným spôsobom,” povedal na jednu z otázok študentov. (telegraph.co.uk)
Chaos vyvolaný okolo údajného zákazu kryptomien v Južnej Kórei pominul a najhoršie možné scenáre pre kryptosvet sa začínajú vzďaľovať realite. Naopak z tejto pre kryptomeny veľmi dôležitej krajiny postupne prichádza čoraz viac pozitívnych správ. Najnovšou z nich je vyhlásenie šéfa finančnej dozornej služby (FSS) Choe Heung-sika, podľa ktorého táto krajina podporí obchodovanie s kryptomenami za podmienky, že kryptoburzy budú rešpektovať zásadu know-your-costumer (poznaj svojho zákazníka, v skratke KYC). To zjednodušene povedané znamená, že burzy musia vedieť overiť totožnosť ľudí, ktoré na nich obchodujú. (ccn.com)
Tom Lee sa domnieva, že Bitcoin dosiahne svoje nové maximum už v polovici tohto roka. Viac čítajte tu.
Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>
Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.
Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.