Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (20.2.): NEO na eToro, výnosy búrz či úmrtie juhokórejského regulátora

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

„Čínske  Ethereum“ NEO je ďalšia kryptomena, ktorá bola pridaná na najväčšiu online investičnú platformu na svete eToro. Len nedávno bola pritom ponuka eToro rozšírená o kryptomenu Stellar. Aktuálne je na eToro možné obchodovať už s deviatimi krytpomenami – okrem NEO a Stellar aj s Bitcoinom, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum, Ethereum Classic, Dash a Litecoin. Našu recenziu eToro si prečítajte tu.

Austrálska komisia pre hospodársku súťaž a spotrebiteľov (ACCC) mala v roku 2017 vyše 1200 sťažností, ktoré sa týkali podvodov súvisiacich s kryptomenami (cointelegraph.com)

Juhokórejský zákonodarca Park Kwang-on a spravodajská služba Yonhap News Sunday uviedli, že celkové výnosy juhokórejských búrz dosiahli v minulom roku 648 miliónov dolárov, čo je o 8025% viac, než v roku 2016. Viac než polovicu týchto výnosov vygenerovala burza Upbit. (cointelegraph.com)

Spoločnosť S&P Global Ratings vydala včera reportáž s názvom “Budúcnosť bankovníctva: Kryptomeny potrebujú pravidlá, aby zmenili hru”, v ktorej sa kladie dôraz na regulácie. ,,Veríme, že budúci úspech kryptomien bude v najväčšej miere závisieť na koordinovanom prístupe regulátorov a politikov, aby prostredníctvom nich posilnili dôveru účastníkov trhu,” povedal Mohamed Damark. (cointelegraph.com)

V americkom Wyomingu bol predstavený senátu návrh nového daňového zákonu, ktorý by mal oslobodiť virtuálne meny od zdaňovania. Za zákon hlasovalo 26 zákonodarcov, traja boli proti a zdržal sa jeden(cointelegraph.com)

Kanadský kryptomilionár Calvin Ayre buduje v Karibiku na ostrove Antigua luxusný rezort, v ktorom bude možné platiť výhradne len menou Bitcoin Cash. Kuriózne je, že všetky náklady na vybudovanie hotela bude financovať zo ziskov z investovania do Bitcoinu. (theguardian.com)

Ak by ste sa chceli dozvedieť o viac blockchain technológii môžete sa zapojiť do online kurzu, ktorý organizuje austrálska univerzita RMIT. Kurz bude trvať 8 týždňov a celkovo bude na študentov čakať 50 vyučovacích hodín. Po jeho úspešnom absolvovaní dostanete certifikát. Kráľovská inštitúcia technológií v Melbeurne si pýta za absolvovanie kurzu poplatok zhruba 830 eur.(rmitonline.edu.au)

Jung Ki-Joon, člen juhokórejského tímu, ktorý je poverený návrhom opatrení proti špekuláciám vo svete krytpomien, bol nájdený vo svojom byte mŕtvy. Juhokórejská polícia zatiaľ nevedela uviesť jednoznačnú príčinu smrti, no indície nasvedčujú tomu, že 52-ročný Ki-Joon zomrel na infarkt. Jeho kolegovia uviedli, že od začiatku minulého roka, odkedy prevzal túto funkciu, pracoval pod veľkým stresom. (bitcoinist.com)

Čínsky technologický gigant Lenovo chce využiť blockchain technológiu ako súčasť systému pre verifikáciu pravosti fyzických dokumentov. V súvislosti s tým už Lenovo vo štvrtok urobilo nové pantentové prihlášky. (coindesk.com)

Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Správy dňa zo sveta kryptomien (20.2.): NEO na eToro, výnosy búrz či úmrtie juhokórejského regulátora

Upozornenie

eToro je platforma, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptoaktíva sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD, nie sú kryptomeny regulované, a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne