Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.
Pondelkové správy zo sveta kryptomien
Vitalik Buterin, zakladateľ siete Ethereum a podľa Cointelegraph jeden z 30 najdôležitejších ľudí Blockchain technológie, upozornil na Twitteri investorov pred rizikami investícií do kryptomien. ,,Pamätajte si: Kryptomeny sú stále novým druhom aktív s obrovskou volatilitou a hocikedy môžu padnúť takmer na nulu. Neinvestujte do nich viac, než si môžete dovoliť stratiť. Ak sa snažíte zistiť, kde mate investovať svoje životné úspory, investovanie do tradičných aktív je najbezpečnejšie.” Čo sa týka tohto tweetu internetom sa šíri aj informácia, že autorom nie je samotný Buterin, ale ľudia, ktorí sa zmocnili prístupu k jeho účtu.
Vlastník bitcoinovej adresy 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 nakúpil 9. februára Bitcoiny v hodnote 344 miliónov dolárov pri priemernej cene 8400 USD/BTC a neskôr pridal ďalších 41 tisíc Bitcoinov, čím ich má dokopy už vyše 96 000. Pri dnešnej cene Bitcoinu tak majiteľ tejto adresy vlastní Bitcoiny v hodnote vyše 1 miliardy dolárov. Upozornil na to Andy Hoffman z CryptoGoldCentral.com.
,,Mal som včera rozhovor s veľkou investičnou spoločnosťou. Netrvalo to dlho, kým sa ma začali pýtať na otázky týkajúce sa kryptomien. Začali si robiť poznámky o tom, čo ktorá kryptomena robí a ako to funguje. Verte mi, veľkí hráči sa pozerajú,“ cituje portál CCN.com Rossa Gerbera, spoluzakladateľa a riaditeľa spoločnosti Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management.
Kanadská Versa Bank Inc. chce vytvoriť určitý druh bezpečného digitálneho trezoru, ktorý by mal byť určený pre uchovávanie digitálnych aktív, medzi ktoré patria aj kryptomeny. Nie je však prvou spoločnosťou, ktorá bude ponúkať takéto služby. Napríklad spoločnosť Xapo Inc. už štyri roky ponúka bezpečnú úschovu Bitcoinov.
Chorvátsko-kanadský biznismen Robert Herjavec v rozhovore pre TheStreet povedal, že Bitcoin tu určite zostane a kryptomeny budú regulované. Herjavec sám o sebe nie je investorom do kryptomien, no predpovedá, že v krátkodobom horizonte BTC opäť prekoná hranicu 20 tisíc dolárov. Herjavec sa tiež domnieva, že kým sa budú riešiť regulácie, hodnota kryptomien bude rásť, no keď prídu očakáva prepad.
Švajčiarsko už dávnejšie avizovalo, že sa chce stať poprednou krajinou pre kryptomeny. Švajčiarsky úrad pre dohľad nad finančným trhom (FINMA) vydal zbierku usmernení týkajúcich sa ICO, ktoré majú pomôcť blockchainu úspešne vstúpiť na švajčiarske trhy.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Poľská centrálna banka sa priznala k tomu, že sponzorovala sériu videí, ktorých cieľom bolo odradiť občanov tejto krajiny od investícií do digitálnych mien. Video s príbehom o mužovi, ktorý prišiel o všetky svoje peniaze investovaním do kryptomien má na YouTube už vyše 500 tisíc videní. Poľská centrálna banka vyčlenila na túto anti-kampaň približne 22 tisíc eur.
Bankomaty Athena Bitcoin od teraz podporujú v Spojených štátoch amerických aj kryptomenu Bictoin Cash. Po Bitcoine a Litecoine ide o tretiu podporovanú digitálnu menu v týchto bankomatoch, v ktorých môžete kupovať a predávať kryptomeny výmenou za fiat.
Indická spoločnosť Unocoin od teraz podporuje na svojej obchodnej platforme kryptomeny Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin a Bitcoin Gold. Firma zároveň uviedla, že od 28. februára bude poplatok za obchodovanie v tejto zmenárni 0%. Rozširovanie portfólia ZebPay a teraz aj Unocoin potvrdzuje, že informácie o zákaze kryptomien v Indii boli naozaj len FUD-om a nič také v pláne nie je. ,,(Tieto novinky) otvárajú Indii obchodovanie s kryptomenami. Teraz len dúfam, že Indická vláda neurobí v marci niečo negatívne,” povedal na margo týchto dobrých správ pre AMBCrypto Reghav Menon, investor z Mumbaia.
Internetom sa šíria podvodné odkazy na burzu Binance. Dajte si pozor na URL adresu, aby ste náhodou nevyzradili vaše prístupové údaje podvodnej stránke.
Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>
Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.
Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.