Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (18.2.): Telegram, dopyt po kryptomenách, patenty či Tether

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Populárna aplikácia na odosielanie správ Telegram získala od veľkých investorov v predpredaji tokenu TON (Telegram Open Network) už 850 miliónov dolárov, čím výrazne prekonala svoj pôvodný cieľ 600 miliónov USD. Očakáva sa, že vo verejnom predaji ICO sa vyzbiera ďalšia miliarda.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bill Clerico, CEO spoločnosti WePay, ktorej materskou firmou je JP Morgan, uviedol, že kryptomeny sú veľmi zaujímavé, no chýba im kľúčové využitie a teda nie je po nich dostatočný dopyt. Podobne ako spoločnosti PayPal Holgings Inc. a Affirm Inc. Clerico uvádza, že keby bol zo strany klientov veľký dopyt po novej platobnej metóde, tak určite zvážia jej podporu, no ten zatiaľ neexistuje.

Podľa prieskumu v Nemecku dve tretiny nemeckého obyvateľstva pozná Bitcoin a 4% Nemcov ho aj vlastnia (resp. inú kryptomenu). Viac sa dočítate v tomto článku.

Najviac patentov v súvislosti s kryptomenami má nečakane Bank of America. Trend prihlasovania patentov výrazne rastie a o túto technológiu sa zjavne zaujíma čoraz viac veľkých korporácií. Viac sa dočítate v tomto článku

SEC (Americká komisia pre burzu a cenné papiere) 15. februára informovala, že dočasne pozastavila obchodovanie v troch spoločnostiach, ktoré urobili vyhlásenie o nadobudnutí kryptomien a majetku súvisiaceho s Blockchain technológiou. Tri spoločnosti – Cherebim Interests (CHIT), PDX Partners (PDXRP) a Victura Construction Group (VICT) boli suspendované na dva týždne z dôvodu ochrany investorov. SEC to zdôvodnilo tým, že existujú otázky týkajúce sa charakteru obchodných činností týchto spoločností a hodnoty ich aktív.

Kontroverzného Tetheru (USDT), kryptomeny, ktorá má byť krytá dolárom (no stále to nepotvrdil žiadny audit, vďaka čomu čelí ostrej kritike), bude ešte viac. Tento mesiac boli vytvorené tokeny v hodnote 60,1 milióna USDT a 86,3 milióna EURT (to isté, len viazané na euro). Vznikli na blockchaine Ethereum a mali by byť kompatibilné s ERC20 tokenmi. Cieľom ich vytvorenia je podľa všetkého podporiť obchodovanie na platforme Ethfinex, ktorá bude podporovať vklady a výbery USDT a EURT.

Trejder z Chicaga Joseph Kim si možno odsedí až 20 rokov za to, že ukradol svojmu zamestnávateľovi kryptomeny Bitcoin a Litecoin v hodnote približne 2 miliónov dolárov. Po zadržaní uviedol, že tým chcel vyriešiť svoje dlhy spôsobené gamblingom. Spoločnosť napokon prišla k ujme približne 600 tisíc dolárov, ostatné LTC a BTC sa podarilo prinavrátiť.

,,Pump-and-dump schémy tu boli dlho predtým, než prišli kryptomeny. CFTC vyzýva všetkých investorov, aby dôkladne skúmali svoje potenciálne investície, boli dostatočne informovaní o taktikách bežne používaných pri investičných podvodoch a vyhli sa investičným príležitostiam, ktorým plne nerozumejú,” znelo vo štvrtkovom vyhlásení riaditeľky verejných záležitostí CFTC (americká komisia pre terminovane obchody s komoditami) Ericy Elliott Richardson.

Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.