Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Informovanosť Nemcov o kryptomenách narastá. Bitcoin pozná 64%

Článok

Nemecko a kryptomeny
Nemecko a kryptomeny

Podľa prieskumu, ktorý 15. februára zverejnila nemecká federálna asociácia pre informačnú technológiu, telekomunikácie a nové média (Bitkom), dve tretiny nemeckého obyvateľstva vie, čo je to Bitcoin.

Informovanosť o najpopulárnejšej kryptomene sa v Nemecku v poslednom roku zdvojnásobila. Podľa tohtoročného prieskumu 4% z 1 009 opýtaných respondentov vlastní Bitcoin a 19% tvrdí, že vie, ako si ho môže kúpiť. 72% opýtaných uviedlo, že o digitálne meny nemá vôbec záujem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Bitcoin a iné kryptomeny sú dobrý príklad toho ako môže digitálna éra zmeniť svet financií. Toto nie je veľmi o samotnej kryptomene ako takej, ale o blockchain technológii. Tá bude mať veľký dopad na celú ekonomiku,” povedal CEO Bitkom Bernard Rohleder.

Ľudia, ktorí odpovedali, že nemajú záujem o Bitcoin (72% opýtaných) uvádzajú ako dôvod najmä jeho veľkú cenovú volatilitu a málo informácii o tom, ako sa dá prakticky využiť.

Nemeckí občania sú v porovnaní s ostatnými krajinami, ktoré robili podobné prieskumy, ohľadom kryptomien pomerne dobre informovaní. Výsledkom minuloročného prieskumu v Rusku napríklad bolo, že len 56% obyvateľov tejto krajiny počulo o Bitcoine.

V auguste minulého roku zas Charles Xue, čínsko-americký miliardár v rozhovore pre Cointelegraph povedal, že 70 až 80% Číňanov o Bitcoine nikdy nepočulo.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.