Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (17.2.): Najdôležitejší ľudia Blockchainu, regulácie v USA či Bitcoin v šou Ellen DeGeneres

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien (17.2.)
Správy dňa zo sveta kryptomien (17.2.)

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Portál Cointelegraph vybral 30 najdôležitejších ľudí Blockchainu, ktorý mali najväčšiu zásluhu na vybudovaní priemyslu o aktuálnej hodnote vyše 500 miliárd dolárov. Na zozname  nechýba Vitalik Buterin, zakladateľ Ethereum, Andreas Antonopoulos, ktorý spropagoval Bitcoin svojou knihou či Roger Ver, ktorý bol jedným z prvých investorov do Blockchainu. Celý zoznam nájdete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Populárna americká komička Ellen DeGeneres sa vo svojej šou venovala téme Bitcoinu, ktorý prirovnala ku koze. Keď sa publika spýtala, či už niekedy počuli tento názov, ľudia v sále začali aplaudovať. Následne sa však spýtal, či niekto vie vysvetliť, čo to vlastne Bitcoin je. Na svoju otázku si odpovedala sama: ,,Nikto nevie, ako to funguje. Nikto. Všetci hovoria o Bitcoine a nikto mu nerozumie. Je to ako zápletka vo veľmi mätúcom filme,” vyhlásila, pričom vo svojej šou prirovnala Bitcoin ku milej koze, ktorá však existuje len online.

Téma Bitcoin v šou Ellen

Téma Bitcoin v šou Ellen

Amerických regulácií kryptomien sa tak čoskoro nedočkáme. Počas bezpečnostnej konferencie v Mníchove špeciálny asistent Bieleho domu pre kybernetickú bezpečnosť Rob Joyce povedal, že plány na regulovanie kryptomien sú zatiaľ len vo fáze študovania problematiky. ,,Myslím si, že stále len študujeme a snažíme sa pochopiť čo z toho sú dobré myšlienky a čo sú zlé myšlienky, takže si nemyslím, že sme blízko.”

Autori hry “Montrecrypto: The Bitcoin Enigma” venujú jeden Bitcoin súťažiacemu, ktorý ako prvý vyrieši 24 hádaniek, ktoré budú náplňou tejto hry. Hra sa bude predávať za necelé 2 doláre, čiže spoločnosť na tom pravdepodobne ešte dobre zarobí. ,,Nerobíme to preto, aby sme propagovali Bitcoin. Jednoducho si myslíme, že to môže byť zábava, ak bude Bitcoin hlavnou cenou,“ povedal developer hry, ktorej spustenie je naplánované na 20. februára.

Podľa prieskumu Elite Fixtures je rajom pre ťažiarov kryptomien z pohľadu spotreby elektriny, ktorú minú na vyťaženie jedného Bitcoinu Venezuela, kde sú náklady približne 530 dolárov. Naopak ak by ste chceli ťažiť Bitcoin v Južnej Kórei, vyjde vás to vyše 26 tisíc dolárov. Poriadne drahé je aj ťaženie v Nemecku či Anglicku. Viac informácií nájdete tu.

Najnižšie náklady na ťažbu

Najnižšie náklady na ťažbu

Najvyššie náklady na ťažbu

Najvyššie náklady na ťažbu

V Japonsku vznikla nová kryptoburza DMM Bitcoin, ktorá podporuje kryptomeny Bictoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, NEM, Bitcoin Cash a Ripple.

Spoločnosť Canter Companies ponúka v San Diegu dve nehnuteľnosti s pozemkami v hodnote desiatok miliónov dolárov za Bitcoiny. Prvá z nich má hodnotu 11 800 000 dolárov a je ponúkaná za 1 199 BTC. Druhá stojí takmer 8 miliónov dolárov, respektíve 812,4 Bitcoinu. Alan Ezier, jeden z predávajúcich, tvrdí, že technológiu Blockchain považuje za pilier budúcnosti a Bitcoin za legitímnu menu, ktorá vytvorí úplne nový finančný systém.

Slovinsko, ktoré je vnímané ako “Sillicon Valley” Európy vďaka tomu, že je veľmi ústretovou krajinou k novým technológiam, chce byť atraktívnou zemou aj pre domáce a zahraničné blockchain spoločnosti. Potvrdzuje to aj záujem o túto problematiku zo strany premiéra krajiny Mira Cerara a ministra ekonomického rozvoja a technológii Zdravka Počivalšeka.

Včerajší súhrn top správ zo sveta kryptomien nájdete tu >>>

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.