Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bank of America má viac kryptomenových patentov než akákoľvek iná spoločnosť

Článok

Bitcoin v ruke
Bitcoin v ruke

Za necelú dekádu histórie Bitcoin -u a kryptomien vzniklo v tejto oblasti vyše 2 000 patentov. V začiatkoch vznikalo len niečo okolo 50 patentov na rok, no od roku 2015 tento trend výrazne narastal.

Od niektorých spoločností ako napríklad IBM či Bitflyer sa očakávalo, že budú v tejto oblastí aktívne, nakoľko ich záujem o Blockchain technológiu je dobre známy. Počítačový gigant IBM má 34 patentov súvisiacich s kryptomenami, no napríklad juhokórejský Coinplug ich má až 39.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Niektoré spoločnosti na zozname majiteľov patentov v oblasti Blockchainu sú však neočakávané a to buď z dôvodu, že verejne vyjadrili veľmi malý záujem o túto technológiu, alebo s ňou vôbec nie sú spriaznené. Dáva napríklad zmysel, že Mastercard má záujem o tému kryptomien, ale je prekvapujúce, že vlastí až 21 patentov, čo ho radí na celkové ôsme miesto. Najväčším prekvapením je však výhradné prvé miesto pre Bank of America, ktorá má až 45 patentov.

Rastúci trend patentov v oblasti kryptomien

Patent nie je zárukou hodnoty

V minulom roku bolo podaných celkovo 1250 patentov súvisiacich s kryptomenami, ktoré demonštrujú, že veľké spoločnosti jednoznačne pochopili obrovský potenciál digitálnych mien a blockchain technológie.

,,Ktorákoľvek osoba alebo organizácia môže podať patent a len preto, že je registrovaná a schválená, neznamená to, že má táto technológia akúkoľvek hodnotu. Inými slovami počet patentov, ktorú sú súčasťou evidencie, nie sú dôkazom ich odbornosti v tejto oblasti,” píše sa k tejto téme v článku na portáli bitcoin.com.

Skorí vývojári blockchainu sa viac zaujímali o vytvorenie revolučnej technológie, než o to, aby bránili svoj kód prostredníctvom centralizovaných databáz. Avšak taký Craig Wright, ktorý sa začal zaujímať o túto technológiu až neskôr, vlastní prostredníctvom Holdingu EITC Holdings až 42 patentov, čo ho radí na celkove druhé miesto.

Najviac patentov je z Číny

Správa Bitcoin Patent Report uvádza, že až 50% všetkých patentov súvisiacich s kryptomenami pochádza z Číny (910), za nimi nasleduje USA (676), Veľká Británia (112) a Južná Kórea (98). Bez ohľadu na výhody každého patentu a morálne dôvody ich samostatnej existencie, tento stav naznačuje, že o blockchain je obrovský záujem aj u najväčších svetových korporácií, ktoré si uvedomujú jeho dôležitosť a význam. ,,Každý má teraz stávku v hre,” píše sa na konci článku redaktor Bitcoin.com Kai Sedgwick.

Držitelia najväčšieho počtu patentov v oblasti kryptomien

Držitelia najväčšieho počtu patentov v oblasti kryptomien

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.