Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (16.4.): Pád Bitcoinu či Ripple a cenné papiere

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padá

Po pár zelených dňoch, ktoré vliali do obchodovania s kryptomenami dávku optimizmu, sme dnes opäť prevažne v červených číslach. Dôvodom je pád Bitcoinu, ktorý oslabil o vyše 400 dolárov. Aktuálne sa obchoduje za približne 7900 dolárov.

Kryptomeny sú ešte len na začiatku

Brian Kelly z relácie “Fast Money” prirovnal kryptomeny k internetu v 80. rokoch minulého storočia, pričom zdôraznil, že Bitcoin je stále vo svojej počiatočnej fáze vývoja. Viac o tom čítajte v tomto našom článku.

Ripple nie je cenný papier

Corey Johnson, ktorý pracuje vo funkcii hlavného trhového stratéga spoločnosti Ripple Foundation vyvracia tvrdenia, podľa ktorých je možné Ripple (XRP) považovať za cenný papier. Tieto špekulácie sa začali objavovať po tom, ako sa mala Coinbase počas procesu týkajúceho sa možnosti zalisovania XRP v tejto zmenárni informovať, či XRP možno považovať za cenný papier. Tieto informácie však Johnson kompletne poprel, pričom dodal, že Ripple nespĺňa takéto podmienky. (cointelegraph.com)

McAfee stojí za svojou stávkou

John McAfee, autor známeho antivírusu a veľký investor do kryptomien potvrdil, že stojí za svojou stávkou, že “zje svoj penis“, ak Bitcoin do decembra 2020 nedosiahne hodnotu milión dolárov. Odôvodnil to aj tým, že dolár bude devalvovať. Viac sa dočítate v tomto článku.

Zajtra sa dozvieme, ako to bolo s Verge

Už zajtra má Verge (XVG) oznámiť meno svojho záhadného partnera, ktorý má vraj priniesť revolúciu do sveta kryptomien.  Objavujú sa však aj špekulácie, že ide o podvod na investoroch do tejto kryptomeny a celá bublina čoskoro praskne. Viac sa dočítate v tomto článku.

V Taiwane zastrelili ťažiara Bitcoinu

V Taiwane bol zastrelený tažiar Bitcoinu známy pod menom Wu. Plátok “Liberty Times” informuje, že dôvodom jeho vraždy dvoma miestnymi gangstrami bola skutočnosť, že od nich zobral 10 miliónov čínskych jenov (1,6 milióna dolárov), ktoré mal použiť na ťažbu Bitcoinu. Vzhľadom na to, že ťažbu realizoval v Číne, kde sa predpisy ohľadom ťažby kryptomien výrazne zmenili, nedokázal naplniť ich očakávania. (cointelegraph.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.