Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (15.4.): Čo sa deje s Verge?

Článok

Bitcoin a Verge
Bitcoin a Verge

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť rastie!

Po dvoch dňoch relatívneho pokoja, kedy sa Bitcoin pohyboval v rozmedzí 7900 až 8100 USD, dnes zažil BTC ďalšiu pumpu, keď v priebehu pár minút posilnil o takmer 300 dolárov. Aktuálne sa obchoduje za $8350.

Čo sa deje s Verge?

Už o dva dni, 17. apríla, má Verge oznámiť verejnosti veľké partnerstvo, ktoré má údajne pozitívne zmeniť celý kryptosvet. Zároveň sa však nad developermi tejto kryptomeny, ktorá je zameraná na anonymitu užívateľov, valí mrak podozrenia, že sa snažia zbaviť svojich podielov, kým celá bublina okolo Verge praskne. V priebehu posledných dní boli totiž zaznamenané presuny obrovských súm tokenov XVG a hoci developeri Verge tvrdia, že boli použité na zaplatenie integrácie Ledger, CTO Ledgeru na Reddite informoval, že nevie o nikom z jeho tímu, kto by na niečom takom pracoval. (reddit.com)

Hedžový fond predpovedá, že Bitcoin dosiahne tento rok nové maximá

Pantera Capital Management, hedžový fond zameraný na kryptomeny, uviedol vo svojom aprílovom informačnom bulletine, že cena Bitcoinu vo výške 6500 dolárov bola pravdepodobne “jeho dnom” a že je veľmi pravdepodobné, že cena BTC v tomto roku dosiahne hodnotu viac než 20 tisíc dolárov. V decembri minulého roka generálny riaditeľ tejto spoločnosti Dan Morehead predpovedal, že cena BTC musí klesnúť aspoň o 50 percent, aby mohla dosiahnuť svoje nové maxima, čo je predikcia, ktorá mu viac-menej zatiaľ vychádza, keďže Bitcoin oproti svojej rekordnej hodnote oslabil až o 65%. Neostáva nič iné len dúfať, že mu vyjde aj druhá časť predpovede a teda to, že BTC následne dosiahne svoje nové All-time-high.  (cointelegraph.com)

Brian Kelly podporil predpoveď Tíma Drapera o budúcej cene Bitcoinu

Investičný magnát Tim Draper začiatkom tohto týždňa vyhlásil, že Bitcoin by mohol mať do roku 2022 hodnotu až 250 tisíc dolárov. Na túto jeho predpoveď reagoval v relácii CNBC “Fast Money” Brian Kelly, ktorý ju podporil. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Binance Coin prešiel pálením mincí

Binance každý štvrťrok páli svoje mince Binance Coin (BNB). Stalo sa tak aj v druhom štvrťroku 2018, čo dnes potvrdil zakladateľ tejto kryptoburzy Changpeng Zhao. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Bublina Bitcoin nemusí prasknúť, myslí si držiteľ Nobelovej ceny

Laureát Novelovej ceny za ekonomiku Robert Shiller tvrdí, že hoci Bitcoin môže byť určitým druhom bubliny, neznamená to, že praskne a navždy zmizne preč. Profesor z univerzity Yale zároveň označil Bitcoin za „ďalší príklad maškrtného ľudského správania”, čo je podľa neho očarujúce.

Shiller tiež priznal, že mnoho inteligentných ľudí vrátane jeho študentov investovalo do kryptomien, no myslí si, že ide o príbeh, ktorý presahuje zásluhu pôvodnej myšlienky a že cenu kryptomien ovplyvňuje skôr psychologické hľadisko, než ocenenie reálnej hodnoty technológie, ktorá za nimi stojí. (cointelegraph.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.