Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (14.4.): Bitcoin za 250 tisíc dolárov či dobré správy z Japonska a Nemecka

Článok

Správy dńa - Tim Draper & Yahoo
Správy dńa - Tim Draper & Yahoo

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Telegram zakázali v Rusku

Moskovský súd nariadil okamžite zablokovanie aplikácie Telegram, ktorá je populárna najmä v kryptokomunite. Dôvodom je, že firma odmietla odovzdať ruským bezpečnostným zložkám šifrovacie kľúče, ktoré sa používajú na odkódovanie správ. Telegram mal tak urobiť do 4. apríla. Pravdou je, že Telegram bol v minulosti obľúbeným nástrojom na komunikáciu aj u teroristov vrátane samozvaného Islamského štátu (ISIS), ktorí ho (zne)užívali práve pre jeho dôraz na šifrovanie. (bbc.com)

Draper to vidí s Bitcoinom optimisticky

Známy miliardár Tim Draper, ktorý patrí medzi tých, ktorí predpovedajú kryptomenám svetlú budúcnosť, najnovšie vyhlásil, že do roku 2022 bude mať Bitcoin hodnotu 250 tisíc dolárov. ,,Blockchain je jednou z najväčších technologických objavov, ktoré sa udiali v histórii ľudstva,” povedal okrem iného v rozhovore pre San Mateo Daily Journal. (ccn.com)

Rast mohol spôsobiť aj Wall Street

O dôvodoch terajšieho rastu hodnoty Bitcoinu, kedy po páde na 6750 USD raketovo vyletel až na 8 tisíc, sa už písalo mnoho. Jedny uvádzajú, že išlo o uzavretie short pozícií na burzách, iní sa zas domnievajú, že to mohol spôsobiť prílev investorov vyznávajúcich islamsky zákon šaría, nakoľko ten podľa najnovších správ považuje kryptomeny za akceptovateľné. Portál Bitcoinist.com zas vo svojom článku píše o tom, že tento rast s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobil prílev investorov z Wall Street, čo označil za hlavný dôvod analytik eToro MatiGreenspan. (bitcoinist.com)

Tom Lee potvrdil svoju predpoveď

Tom Lee, bývalý stratég Wall Street a zakladateľ spoločnosti Fundstrat, už v úvode roka po prvom páde Bitcoinu, ktorý otestoval support až na cene okolo 5600 dolárov, vyhlásil, že do konca roka 2018 dosiahne Bitcoin svoje nové maximum okolo 25 tisíc dolárov. Svoj názor odvtedy nezmenil a najnovšie ho potvrdil aj v rozhovore pre CNBC.

,,Stále sme dostatočne presvedčení, že Bitcoin je dobrým produktom v pomere risk-verzus-odmena a myslíme si, že koncom tohto roka môže dosiahnuť 25 tisíc dolárov”, povedal Lee vo štvrtok v relácii “Futures Now”.

Tom Lee tiež nedávno predpovedal, že hodnota BTC bude do 17. apríla ešte klesať, nakoľko Američania platia dane. Očakáva, že práve po tomto dátume by sa mohol začať trh výraznejšie zotavovať. (cnbc.com)

Yahoo Japan! vstupuje do kryptomien

Korporácia Yahoo! Japan včera oznámila, že má v pláne stať sa menšinovým spoluvlastníkom japonskej kryptoburzy BitARG, ktorá je schválená FSA. Yahoo, ktoré vlastní druhú najpopulárnejšiu a najnavštevovanejšiu webovú stránku v Japonsku, plánuje do tohto obchodu investovať približne 2 až 3 milióny jenov (18 až 28 miliónov dolárov). Od tohto kroku sa očakáva, že v Japonsku sa ešte viac spropagujú investície do kryptomien. Dodávame, že Yahoo má zároveň najväčšiu aukčnú stránku v Japonsku a z celosvetového je z hľadiska návštevnosti na 40.mieste. (bitcoinist.com)

Nemecká krypto-aplikácia založená burzou s cennými papiermi

Sowa Labs, dcérska spoločnosť druhej najväčšej nemeckej burzy cenných papierov Borse Stuttgart, vydá aplikáciu na obchodovanie s kryptomenami. Aplikácia s názvom Bison bude podporovať kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin a XRP, pričom do budúcnosti plánuje pridať aj ďalšie digitálne meny. ,,Je to prvá aplikácia na obchodovanie s kryptomenami, za ktorou stojí tradičná burza cenných papierov,” povedal o tejto zaujímavej novinke výkonný riaditeľ Sowa Labs Dr. Ulli Spankowski. (cointelegraph.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne