Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (13.4.): Bitcoin s novým rekordom a vplyv islamského zákona šaría?

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin prekonal rekord a čo bolo za tým?

Včera sme vás informovali o rapídnom nárazovom náraste hodnoty Bitcoinu, ktorý v priebehu necelých 2 hodín pridal na svojej cene viac než 1200 dolárov (predtým sa obchodoval okolo 6800 dolárov, následne na malú chvíľu prekonal hodnotu 8 tisíc). Zaujímavosťou však je aj to, že vytvoril nový rekord pokiaľ ide obchodovanie s BTC v rámci jednej hodiny – nikdy predtým sa totiž nestalo, že by hodinové “volume” BTC bolo viac ako 1,2 miliardy dolárov.

Pokiaľ ide o dôvody tohto krásneho rastu, ktorý zdá sa dnes pokračuje (BTC je na cene okolo $8100) môže ich byť viacero, no najčastejšie sa spomína, že to spôsobilo obchodovanie na páku. Trejderi na základe očakávaného scenáru, pri ktorom mal Bitcoin klesať až k 5000 dolárom, pootvárali veľa shortov, pričom využili páku. Keď však BTC začal stúpať nahor a blížil sa k 7 tisíc dolárom, aktivovali sa stop-lossy, shorty sa uzavreli a my sme videli rýchly rast BTC.

Ďalšími možnými dôvodmi mohol byť vstup nového inštitucionálneho investora do trhu, či odliv špekulatívnych investorov. Spomína sa dokonca aj to, ale to je už veľká špekulácia, že do trhu mohli vstúpiť islamskí investori (píšeme o tom nižšie). Zatiaľ však pozor – nadšenie je cítiť, no stále nemôžeme tvrdiť, že sme v bear markete!

Krypto je podľa šaríe v poriadku. Spôsobil rast BTC práve tento dôvod?

Indonézska spoločnosť Blossom Finance zverejnila správu svojho vnútorného poradcu pre islamsky zákon šaría, podľa ktorého je Bitcoin v súlade s týmto zákonom. Štúdia, ktorá sa volá “Je Bitcoin Halal alebo Haram: Analýza podľa šaríe” (halal= je v poriadku, halam =zakázané), bola vydaná 5. apríla Muhammadom Abu Bakarom, ktorý je certifikovaným Muftim. Abu Bakar sumarizoval v štúdii všetky rôzne definície pre majetok v islame, pričom napokon rozhodol, že Bitcon a kryptomeny sú “halal”, teda povolené.

Portál Cointelegraph.com preto špekuluje, že včerajší rýchly nárast hodnoty Bitcoinu mohol teoreticky spôsobiť aj prílev nových investícii z moslimského sveta, ktorý rešpektuje šaríu. Islamsky Mufti však vo svojej správe upozorňuje, že kryptomeny by nemali byť v rámci šaríe kupované ako investícia, ale len využívané ako platobný prostriedok. (cointelegraph.com)

Winklevossovci dostali patent

Bratia Winklevossovci, ktorí sú považovaní za autorov myšlienky založiť Facebook a neskôr sa stali prvými krypto-miliardármi (v dolárovej hodnote) získali pre svoju spoločnosť Winklevoss IP patent na systém určený na zvyšovanie bezpečnosti digitálnych transakcií. Patent môže byť využitý v ich kryptozmenárni  Gemini. (cointelegraph.com)

SAE sa chcú stať lídrom v oblasti blockchainu

Šejk Mohammed bin Rashid, viceprezident a predseda vlády Spojených arabských emirátov a starosta Dubaja oficiálne spustil projekt “Blockchain Strategy 2021”, ktorého cieľom je, aby sa táto krajina stala svetovým lídrom v oblasti adaptácie blockchain technológii. Podľa bin Rashida prijatie Blockchainu a jeho implementácia ušetrí krajine 3 miliardy dolárov ročne, ktoré sú vynakladané na správu dokumentov. Zároveň odhadol, že prijatie technológie ušetrí milióny pracovných hodín, zníži počet vládnych dokumentov o 398 miliónov a ušetrí 1,6 miliardy kilometrov strávene šoférovaním. (cointelegraph.com)

Japonské salóny krásy budú prijímať platby kryptomenami

Japonská kryptozmenáreň Bitflyer oznámila, že uzavrela partnerstvo so SBC Medical Group, materskou spoločnosťou populárnych salónov krásy Shonan Beauty Clinic. Výsledkom je, že 74 salónov v krajine bude odteraz prijímať platby aj prostredníctvom kryptomien. (news.bitcoin.com)

Indická burza hacknutá

Indická kryptoburza Coinsecure oznámila svojim klientom, že ich offline Bitcoin peňaženky boli napadnuté a hackeri ukradli 438 bitcoinov v hodnote približne 3 miliónov dolárov. Zmenáreň však poškodeným klientom oznámila, že všetkých odškodní a ukradnuté bitcoiny im budú vrátene bez ohľadu na to, či budú zmenárni odcudzené finančné prostriedky vrátené alebo nie. (ambcrypto.com)

Red Bux ICO stále s 35% bonusom

Táto správa je sponzorovaná

Ethereum teraz vyskočilo o 15% a možno je vhodná doba,, vložiť nejaké peniaze do ICA. Možno by vás mohol zaujať nemecký Red Bux. Ide o „peprné“ ICO pre dospelých a firma Bric Invest ho ponúka s 35% bonusom. To znamená, že dostanete o 35% viac tokenov a na burze budete môcť okamžite ziskovo predávať.

RedBUX ICO – viac ako 2,4 miliardy tokenov sa celosvetovo predalo iba počas prvého týždňa predpredaja. Virtual Reality (virtuálna realita) bude patriť medzi revolúcie porno priemyslu na celom svete, pretože VR umožní priamu interakciu s fotkami/videami hviezd z tohoto priemyslu. Vďaka Virtual Reality budú môcť fanúšikovia “vzájomne spolupracovať podľa vlastnej vôle” s trojdimenzionálnymi avatarmi, ktorí budú predstavovať ich obľúbené hviezdy z filmov pre dospelých. ICO si môžete kúpiť na stránke bric-holding.

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.