Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (12.4.): Ďalšia burza na Maltu, žaloba JP Morgan či investícia Ripple

Článok

Správy dňa - Malta a Ripple
Správy dňa - Malta a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilnil o takmer 1000 dolárov

Raketovú jazdu má za sebou Bitcoin, ktorý doobeda v priebehu približne hodiny posilnil o vyše 1000 dolárov a chvíľu bol aj nad hodnotou 8000 USD. Krátko predtým pritom padol na sumu 6750 USD. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

OKEX mieri na Maltu

Zhruba pred mesiacom sme vás informovali, že najväčšia kryptoburza Binance mieri na Maltu, kde si chce vytvoriť svoje nové sídlo vzhľadom na to, že táto európska krajina sa pozitívne stavia ku kryptomenám a blockchain technológii. Nie je preto prekvapením, že Binance nie je jediná spoločnosť, ktorá sa zaoberá myšlienkou vstupu na tento trh.

Portál AMBCrypto.com dnes informoval, že na Mlatu zamieri aj populárna burza OKEX, ktorá už rokuje s maltskou vládou a jej predstaviteľmi, aby sa oboznámila s regulačnými plánmi krajiny a jej smerovaním k vývoju blockchain technológii.

,,Tešíme sa na spoluprácu s maltskou vládou, pretože jej ide o budúcnosť a zdieľa mnoho našich hodnôt. Najdôležitejšou z nich je ochrana obchodníkov a širokej verejnosti, súlad s postojom v boji proti prianiu špinavých peňazí a prístupom KYC (poznaj svojho klienta) a zároveň uznania inovácii a významu rozvoja v ekosystéme Blockchain,” povedal k tejto správe Chris Lee, generálny riaditeľ OKEX. (ambcrypto.com)

Falošné informácie mainstreamu o údajnej bubline

Mainstreamové média pokračujú v šírení falošných informácií, ktoré tvrdia, že aktuálna Bitcoin bublina je najväčšia v celej ekonomickej histórii. O tom, prečo to nie je pravda, sa dočítate v tomto našom článku.

Policajná razia na Blockchain konferencií

V Číne sa konala Blockchain konferencia, ktorá skončila policajnou raziou a jej zatvorením. Organizátori akcie boli obvinení, že na konferenciu pozvali podozrivé spoločnosti, ktoré ponúkali podvodné ICO, s čím autori podujatia nesúhlasia a popierajú to. Miestne média uvádzajú, že jediným dôvodom, ktorý uviedla polícia boli “bezpečnostné riziká”. Zatiaľ čo mnohé oblasti súvisiace s kryptomenami sú v Číne zakázané, Blockchain a fintech akcie mali doposiaľ priestor na manévrovanie. Zdroje miestnych médií však špekulujú, že zásah polície mohla vyvolať prítomnosť nemenovaného zástupcu nového ICO, ktorý údajne v minulosti podviedol viacerých účastníkov podujatia. (cointelegraph.com)

Žaloba na JP Morgan Chase

JP MorganChase & CO, popredný globálny poskytovateľ finačných služieb a jedna z najväčších bankových inštitúcii v USA, bola žalovaná za účtovanie nelegálnych poplatkov zákazníkom, ktorí použili svoje kreditné karty na nákup kryptomien. Súdny spor bol podaný vo na federálnom súde v Manhattane. Jeden zo žalobcov, Brady Tucket, tvrdí, že mu banka účtovala poplatok vo výške 143 dolárov a tiež poplatky za úroky za krypto-transakcie, ktoré uskutočnil v januári a februári. Tucker sa pokúsil tieto poplatky reklamovať, no banka ho odmietla. V žalobe sa tvrdí, že JP Morgan Chase porušil zákon, ktorý vyžaduje písomné zverejnenie zmien v pravidlách. Žaloba žiada náhradu škody plus zákonné škody v celkovej hodnote milión dolárov plus preplatenie nákladov na žalobu, advokátov a ďalšie výdavky, ktoré vznikli v súvislosti so súdnym sporom. (cointelegraph.com)

Ripple investoval do fondu 25 miliónov

Spoločnosť Ripple oznámila investíciu 25 miliónov dolárov v hodnote vlastnej kryptomeny XRP do investičného fondu Blockchain Capital. Fond aktuálne spravuje 250 miliónov dolárov v aktívach spoločností ako sú Coinbase, Kraken, Circle a najnovšie aj Ripple. 150 miliónov dolárov z tohto fondu má slúžiť na investície do začínajúcich tímov, ktoré pracujú na vývoji blockchain technológii. Ripple dúfa, že investícia tiež prinesie príležitosť nájsť nové spôsoby použitá pre protokoly XRP Ledger a Interledger Protokol. Ripple potvrdila, že bude naďalej investovať do fondov rizikového kapitálu, ktoré vznikajú za účelom rozvoja blockchain technológii a ich začlenenia do podnikov. ccn.com)

Včerajší diel noviniek nájdete tu >>>

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.